Otsing

Õlimaali meistriklass Eero Alevi juhendamisel 31.05.2025
12.00–15.00

Kadrioru kunstimuuseum
Suur maalilaupäev. Foto: Raul Ollo.
Kursus või töötuba
Teemaüritus

Õlimaali meistriklass Eero Alevi juhendamisel

Tule ja saa inspiratsiooni vanade meistrite loomingust ning suhestu ajaloolise kunstiga läbi praktiliste töövõtete ja loova eneseväljenduse!

Meistriklassi raames pakume:

  • professionaalset juhendamist väikeses grupis. Maalimist juhendab Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna meister kunstnik Eero Alev;
  • eeltöödeldud ja ettevalmistatud lõuendit;
  • Bernardo Strozzi loomingust ja kunstnikukäekirjast inspireeritud maalimisülesannet ning töövõtete tutvustust ja õpetust;
  • Strozzi ja barokiajastust inspireeritud kostüümis modelli järgi maalimist;
  • innustavat ja loomingulist atmosfääri – meistriklass toimub Kadrioru lossi barokses peasaalis.

Oled oodatud meistriklassi, kui:

  • oled varem õlivärvidega katsetanud ja Sul on baasteadmised nende värvidega töötamiseks;
  • Sul on olemas oma komplekt õlivärve (kindlasti võiks olemas olla valge) ja paar eri suuruses pintslit;
  • tahaksid inspireeruda vanade meistrite loomingust ja maalilaadist ning katsetada erinevaid töövõtteid;
  • soovid saada osa Kadrioru kunstimuuseumi traditsioonilisest maalilaupäevast – päevast täis vana kunsti, värsket loomingut ning erituure Bernardo Strozzi näitusel.

Eero Alev (1983) on Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna meister. Realistlikul ainesel põhinevad, kuid kunstniku isikupärast käekirja väljendavates teostes on eriline roll meeleolul, neist õhkub igatsust ja aja mööduvuse tunnetamist.

Meistriklassi hind on 65 eurot. Piletid saadaval Fientas, muuseumi e-poes ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas.
Hind sisaldab juhendamist, modelli, molberti ja ettevalmistatud lõuendiga töökohta, teepausi ning võimalust osaleda kell 16 Bernardo Strozzi näitusel toimuval ekskursioonil.
Palume kaasa võtta isiklikud õlivärvid ja pintslid.