Otsing

Rahvusvaheline orelifestival Reval 2025. Spiegel im Spiegel 31.10.2025 | 19.00

Niguliste muuseum
Kontsert

Rahvusvaheline orelifestival Reval 2025. Spiegel im Spiegel

Riccardo Ricci – orel, Itaalia / Saksamaa

Kava:

Johann Sebastian Bach Fantaasia ja fuuga g-moll BWV 542
Arvo Pärt Peegel peeglis
Johannes Brahms Klarnetisonaat op.120 nr.1
Ferenc Liszt Fantaasia ja fuuga koraali “Ad nos ad salutarem undam” teemal S.259

Itaalia päritolu, kuid aastaid juba Saksamaal tegutsev Riccardo Ricci on legendaarse oreliprofessori Bernhard Haasi õpilane, kes on võitnud auhindu mitmetel mainekatel konkurssidel. Praegu on ta Müncheni Theatinerkirche, endises õukonnakiriku muusikadirektor ja peaorganist, juhatades professionaalseid instrumentaal- ja vokaalansambleid, esitades mitmekesist repertuaari, mis ulatub gregooriuse lauludest 20. sajandi kompositsioonideni.

Tallinna rahvusvahelise orelifestivali Reval 2025 muusikute seas on vanad meistrid ja noored meistrid. Ka astuvad festivalil üles päris algajad, alles muusikakoolides õppivad organistid. Nii võibki öelda, et tänavuse orelifestivali fookus on suunatud eesti noortele organistidele ja eesti muusikale, kõlab ju lõppkontserdil vaid eesti orelimuusika ning igal kontserdil esitatakse juubilar Arvo Pärdi loomingut.

Korraldaja: MTÜ Revalfest
www.revalfest.ee

Kontsert toimub ajal, mil muuseum ja ekspositsioon on külastajatele suletud. Sissepääs saali 30 minutit enne kontserdi algust.