Teistmoodi teisipäev: Leidobjektist ehteni
Seekordses töötoas kutsume avastama ehte potentsiaali olla argielus tasakaaluallikas ja pidepunkt. Töötoas valmistame kontseptuaalse ehte, kasutades argimaterjale. Töötoa juhendaja on ehtekunstnik Sille Luiga.
Kontseptuaalne ehe on kunstivorm, kus ehete loomisel keskendutakse rohkem ideele või sõnumile kui esteetikale või praktilisusele. Dekoratiivsuse asemel on nende ehete peamine eesmärk edastada mõtet, kutsuda esile reaktsioone või pakkuda uusi perspektiive. Töötoas tutvume corpus-kunsti põhimõttega ning eksperimenteerime vormi ja materjaliga. Töötuba on inspireeritud Adamson-Ericu muuseumi nüüdiskunsti näitusest „Tasakaal(ust väljas). Näitus märkamisest ja meelerahust“. Kontseptuaalsed ehted peegeldavad sageli keerukaid ideid või isiklikke kogemusi, need võivad toimida ka eneserefleksiooni vahendina, aidates teose loojal teadvustada oma tundeid ja leida emotsionaalset tasakaalu. Osalejatel palume kaasa võtta mõni leidobjekt – midagi, mis näib esmapilgul tühine.
Sille Luiga on ehtekunstnik, kes loob kontseptuaalselt laetud kaasaegseid ehteid. Oma loomingus kasutab ta sageli tavalisi, mõnikord banaalsekski peetavaid materjale. Teoseid luues annab ta ruumi vigadele ja üllatustele ning hindab protsessist jäänud jälgi. Tema loomingut on lisaks erakogujatele soetanud püsikogusse ka Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum.
Sarjast
Inspireerivas muuseumikeskkonnas või kunstnike stuudiotes kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Aeg-ajalt külastame ka kunstnike stuudioid. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised. Vahendid on olemas kohapeal.
Palume osalemiseks registreeruda.