Töötubadesse registreerimise lingid leiate vastava töötoa tutvustuse juurest.
Toimumise päeval saab töötubadega liituda üksnes kohtade olemasolul.
Tartu Ülikooli muuseum
Teeme draamat
II kooliaste (4.–6. klass)
Gümnaasium (10.–12. klass)
Tartu Ülikooli kunstimuuseumi töötoas tehakse tutvust uue Antiik-Kreeka draamakunsti muuseumitunniga. Muuseumitund annab ülevaate draamakunsti kujunemisest, põhiliikidest ja väljendusvormidest. Antiikkunsti tutvustava ekspositsiooni keskel saadakse ise antiiknäitlejaks kehastuda ja draamat ette kanda. Lisaks ülevaatele meisterdatakse teatrimaski.
Märksõnad: antiikkirjandus, Atika teater, müüt, ood, teatrimask
Loe lisaks Tartu Ülikooli muuseumi haridusprogrammidest
Tervisemuuseum
Restart!
III kooliaste (7.–9. klass)
Tervisemuuseumi värskel unenäitusel panevad õpilased proovile oma teadmised unetervisest. Aktiivses ja õpilasi kaasavas muuseumitunnis panevad õpilased proovile oma teadmised une tähtsusest õppimise ja loovuse soodustamisel ning terve ja rõõmus olemiseks. Koos lahendatakse erinevaid probleemülesandeid ning arutletakse vähese une põhjuste ja unekvaliteedi parandamise võimaluste üle. Töötoas tutvustatakse muuseumitundi ja tehakse koos läbi erinevaid ülesandeid.
Märksõnad: uni, unepuudus, unehügieen, loovus, emotsioonid, keskendumisvõime, hormoonid, sisemine kell, unevõlg, mikrouni
Loe lisaks muuseumitunni „Restart!“ tutvustust
Eesti Loodusmuuseum
Aktiivõpe linnalooduses
III kooliaste (7.–9. klass)
Gümnaasium (10.–12. klass)
Eesti Loodusmuuseumi töötoas tutvustatakse lähemalt haridusprogrammi „Kus on linna(s) loodus“, mis on suunatud põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumile. Lisaks lahendatakse mõned praktilisemad ülesanded, millega õpilased võiksid programmis kokku puutuda. Tutvustatakse lühidale ka meie teisi programme, mis on suunatud vanemale kooliastmele.
Märksõnad: Eesti Loodusmuuseum, linnaloodus, aktiivõpe, III kooliaste, gümnaasium
Loe lisaks muuseumitunni „Kus on linna(s) loodus“ kirjeldust
Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum
Kasta hanesulg piima sisse
Lasteaed
I kooliaste (1.–3. klass)
II kooliaste (4.–6. klass)
III kooliaste (7.–9. klass)
Gümnaasium (10.–12. klass)
„Kasta hanesulg piima sisse, kirjuta puhta paberilehe peale oma nimi, lase kuuma triikrauaga üle, küll sa siis näed.“ (O. Luts „Kevade“) Palamuse O. Lutsu Kihelkonnamuuseumi kirjandusklassika-teemalises töötoas kirjutame töölehele piima ja sulega. Saame selgust küsimustes: kas paberit kuumutades tuleb piimaga kirjutatud tekst nähtavale? milline komponent annab piimale värvuse, kui me seda kuumutame? millise piimaga kirjutatud tekst on kõige paremini nähtav?
Märksõnad: Oskar Luts, hanesulg, „Kevade“, Palamuse
Loe lisaks Palamuse muuseumi programmidest
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Ehete anatoomia
III kooliaste (7.–9. klass)
Gümnaasium (10.–12. klass)
Töötoas tutvume uue Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi muuseumitunniga, mis keskendub ehete anatoomiale. Saadakse ülevaade tunni põhielementidest ja proovitakse läbi mõned ülesanded, mis aitavad teemat avada, näiteks proovitakse ehted viia kokku õige materjali ja tehnikaga. Eesti ehtekunstnike Anneli Tammiku, Berit Teeääre, Kaire Ranniku, Ketli Tiitsari, Kristi Paapi ja Maria Valdma ühistöö eeskujul saab iga laudkond endale karbi erinevate materjalidega, et lahendada rühmatööna kompositsiooniülesandeid. Töötoast lahkuvad kõik väikese ehtega.
Märksõnad: Eesti ehtekunst, tehnikad, materjalid, kompositsioon, stiliseerimine
Loe lisaks Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi muuseumitundidest
Niguliste muuseum
Maagilised olendid
II kooliaste (4.–6. klass)
Niguliste muuseumi ajutise näituse „Ükssarvik võlumetsas“ põhjal tutvutakse maagiliste olenditega kesk- ja varauusaegses kunstis. Räägitakse nende tekkeloost ja sellest, kust neid leida võib. Eraldi käsitletakse heraldikat ja vaadeldakse vapiloomi. Meeleoluka grupitööna luuakse fantaasialoom, kellel on oma iseloom.
Märksõnad: ükssarvik, maagilised olendid kunstis, fantaasiakirjandus, heraldika, vapiloomad, sümbolid
Loe lisaks näitusest „Ükssarvik võlumetsas“