fbpx

Otsing

Avaldatud 20.06.2022 | 10.54

25. juunil täitub 25 aastat Mikkeli muuseumi avamisest

Idamaade portselani uuendatud väljapanek

Mikkeli muuseum tähistab 25. juunil 25 aasta möödumist muuseumi asutamisest. 25. juubeliaasta raames on muuseumis uuenenud Idamaade portselani väljapanek ja toimumas on igakuised kuraatoriekskursioonid.

Mikkeli muuseumi 25. tegutsemisaasta sündmustesarja avaakordiks oli aasta alguses avatud Idamaade portselani uuendatud väljapanek, kus teoste eksponeerimisel on rohkem välja toodud nende otstarve ning valmistamisega seotud kontekst.

Juubeliaasta puhul toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval algusega kell 18 Mikkeli muuseumi kogu ja näitust tutvustavad ekskursioonid. 7. juulil tutvustab muuseumi kuraator, kunstiteadlane Greta Koppel Johannes Mikkeli kollektsiooni ja koguja lugusid, 3. augustil esitleb kunstiajaloolane Anu Allikvee kaaskureeritud näitust „Karl Morgenstern. Tartu õpetlase kunstikogu“, mis on avatud muuseumi esimesel korrusel.

Juubeliaasta raames on valmis saanud ka Mikkeli muuseumi ingliskeelne muuseumijuht, mis annab rahvusvahelisele publikule ülevaate Johannes Mikkeli erakordsest kunstikogust.

1997. aastal avatud Mikkeli muuseum loodi tänu erakollektsionäär Johannes Mikkeli (1907–2006) annetatud kunstikogule. Tema enam kui 600 teosest koosnev kogu hõlmab Lääne-Euroopa vanemat maalikunsti ja graafikat, Euroopa, Vene ja Idamaade keraamikat ning üksikuid näiteid 19.–20. sajandi keskpaiku Eestis valminud kunstist, samuti ajaloolist mööblit ning skulptuure.