fbpx

Otsing

Avaldatud 01.09.2020 | 09.25

3. septembril toimub kuraatoriekskursioon näitusel „Ado Vabbe. Wunderbar“

Ado Vabbe. Portree kahe figuuriga. Detail. Dateerimata. Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Neljapäeval, 3. septembril kell 18.00 toimub Kumu kunstimuuseumi näitusel „Ado Vabbe. Wunderbar“ kuraatoriekskursioon koos Mary-Ann Talvistuga.

Ado Vabbe (1892–1961) seni suurim ülevaatenäitus tutvustab kunstniku eripalgelisi loomeetappe neis esile kerkivate teemade kaudu. Vabbet tuntakse ennekõike tema nooruspõlve avangardse loomingu järgi, mis oli pidevas muutumises ja mille tõstsid 1920. aastatel Eesti alles kujunemisjärgus kunstimaailma tippu kirjandusrühmituse Siuru liikmed, kellest paljude raamatuid ta ka illustreeris. Kirjanik August Gailit nimetas Vabbet kirglikuks kornetiks, kes sammub tantsides ešeloni ees.

Näitus jaguneb kuueks alateemaks, milles annavad tooni kunstniku varajane abstraktne looming koos mänguliste tušijoonistustega, commedia dell’arte värvikad tegelased, päikeselised meenutused lõunamaareisidelt, nüansirohked etüüdid igapäevaelust ning naine kui ihade ja unelmate allikas. Näitusega kaasneb põhjalik ja rikkalikult illustreeritud monograafia Ado Vabbest, mis jäi lahkunud kunstiajaloolase Tiiu Talvistu viimaseks uurimistööks.

Näituse kuraatorid: Tiiu Talvistu ja Mary-Ann Talvistu
Koordinaator: Magdaleena Maasik
Näituse kujundus: Tõnis Saadoja
Graafiline disain: Tuuli Aule

Sündmusel osalemine muuseumipiletiga.
Loe lähemalt siit.