fbpx

Otsing

Avaldatud 29.04.2021 | 12.33

30. aprillil saab näha Zuloaga näituse veebituuri

Ignacio Zuloaga. Neli naist mererannas. 1899. Ignacio Zuloaga muuseum, Pedraza
Ignacio Zuloaga. Neli naist mererannas. Detail. 1899. Ignacio Zuloaga muuseum, Pedraza

30. aprillil kell 18 toimub näituse “Ignacio Zuloaga. Hispaania hing” veebituur, mis on jälgitav Mikkeli muuseumi Facebook’i lehel ja Youtube’i kanalil.

Kuraatorid Carlos Alonso (Ignacio Zuloaga muuseum, Pedraza) ja Aleksandra Murre tutvustavad veebituuril Hispaania kunstiklassiku on Ignacio Zuloaga näitust Mikkeli muuseumis. Näitusesaalis saab seda näha alates 4. maist, mil Eesti Kunstimuuseum avab taas oma filiaalide uksed.

Hispaania kunstis on Ignacio Zuloagal (1870–1945) eriline koht, tema looming peegeldab Hispaania 20. sajandi alguse valusaid identiteediotsinguid, murdelisi poliitilisi ja ühiskondlikke sündmusi ning samas säilitab ja arendab edasi hispaania maalikoolkonna traditsioone. Kuigi Zuloaga laialdase tunnustuse ja suure edu tagasid talle arvukad mõjukate kaasaegsete, Hispaania ja Ameerika eliidi esindusportreed, keskendub käesolev näitus kunstniku enda jaoks olulistele teemadele. Kodusõja jõhkrate koleduste järel Hispaania vaimsuse tunnetamine ja identiteediotsingud väljendusid Zuloaga hispaania suurkujude portreesarjas, milles kujutatu iseloomu ja vaimset maailma väljendavad võrdse jõulisusega nii inimeste enda ilmed ja poosid kui ka neid ümbritsev maastik. Hispaania 20. sajandi mõjukaim helilooja Manuel de Falla, filosoof ja kirjanik Azorin, legendaarne härjavõitleja Belmonte – nendesse portreedesse pole koondatud mitte ainult ühe konkreetse inimese välimus, vaid terve ajastu vaimsus. Hispaania pärandi hoidmisel ja selle mõtestamisel olid Zuloagale äärmiselt olulised ka maastikumaalid, mida ta nimetas oma autoportreedeks

Kuraatorite tuuri saab vaadata nii Facebookis kui ka Eesti Kunstimuuseumi Youtube’i kanalil.

Lisainfot näituse kohta saab lugeda siin.