fbpx

Otsing

Avaldatud 08.07.2021 | 10.07

7. juulil külastasid Zuloaga näitust Hispaania peaminister ja Eesti president

Eesti Vabariigi president, Hispaania peaminister ja näituse kaaskuraator näitusel. Foto: Hispaania peaministri büroo

7. juulil külastasid Mikkeli muuseumis avatud Zuloaga loomingu väljapanekut Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Hispaania peaminister Pedro Sánchez Pérez-Castejón. Külastus oli osa Hispaania peaministri ametlikust visiidist Eestisse.

Näitust tutvustas kaaskuraator ja muuseumi direktor Aleksandra Murre. Ringkäigul pälvisid erilist huvi identiteedi küsimused, milline on kunstniku roll keerulistes ajaloolistes situatsioonides ja oma rahva ja maa jaoks murdelistel hetkedel. Lootusrikkalt tulevikku vaadates tõdeti, et Eesti ja Hispaania suhted on praegu tihedamad kui kunagi varem ning koostöö kultuuri valdkonnas kindlasti jätkub ja laieneb.
Näitus “Zuloaga. Hispaania hing” on avatud Mikkeli muuseumis kuni 5. septembrini. Hispaania kultuuri ja kunstiga paremaks tutvumiseks soovitame tellida eriekskursiooni näitusel eesti, hispaania või vene keeles.

Näitus on pühendatud Eesti – Hispaania diplomaatiliste suhete 100. aastapäevale ning selle avas 9. aprillil Hispaania välisminister Arancha González Laya. Eesti ja Hispaaniadiplomaatiliste suhete arenguga on kooskõlas ka Eesti Kunstimuuseumi aktiivne koostöö Hispaania kolleegidega. Alanud Ignacio Zuloaga näituse ettevalmistamisest, on see kasvanud mitmeks kaugeleulatuvaks projektiks, millest üks on seotud Tallinnas sündinud ja suurema osa elust Hispaania kuningate teenistuses töötanud kunstniku Michel Sittowi loomingulise pärandi uurimisega.