fbpx

Otsing

Avaldatud 01.11.2021 | 10.13

Adamson-Ericu muuseum ja Hea Laps kutsuvad klasse natüürmordikonkursile

Adamson-Eric. Kohver vana saapaga (Prügikastipoeesia). 1928. Eesti Kunstimuuseum

Ajakiri Hea Laps ja Adamson-Ericu muuseum kuulutasid välja natüürmordi võistluse üldhariduskoolide klassidele. Parim töö saab auhinnaks tasuta põneva ja hariva muuseumitunni Adamson-Ericu muuseumis, kuhu võitnud klass on oodatud 2021/2022. õppeaasta jooksul.

Natüürmort või vaikelu on kunstiteos lilledest, viljadest, esemetest või eluta looduse objektidest kunstniku seatud kompositsioonis. Kunstnik Adamson-Ericu kujutas samuti sageli natüürmorte, kus seadis kokku erinevaid kummalisi esemeid. Kunstnik leidis, et igapäevastel ja katkistel asjadelgi on oma võlu ning neid kujutada on ühtaegu põnev ja joonistamise harjutamiseks ka kasulik.

Osalemiseks saab iga seltskond luua oma klassi natüürmordi: otsida klassiruumist või õuest mõned huvitavad esemed ja paigutada need lauale natüürmordina. Esemed võib ka kodust kaasa võtta. Natüürmorti võib kujutada endale meelepärases tehnikas (nt foto, maal joonistus, kollaaž jne). Võistlustöid oodatakse skannitult või kvaliteetse fotona hiljemalt 30. novembril e-aadressil () või posti teel (Hea Laps, Harju 1, 10146 Tallinn). Töö juurde palutakse märkida kooli nimi, klass, õpetaja nimi ning kontaktandmed (e-mail, telefoninumber).

Võitja valib välja ajakirja toimetusest ja Eesti Kunstimuuseumi töötajatest koosnev žürii ning võitjaga võetakse ühendust. Võistlusel osaledes nõustub klassikollektiiv sellega, et Hea Laps ja Eesti Kunstimuuseum võivad saabunud töid kasutada oma väljaannetes ja sotsiaalmeedias.