fbpx

Otsing

Avaldatud 18.08.2020 | 10.26

Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi pälvis Johannes Luik

Johannes Luik

Käesoleva aasta Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi pälvis Eesti Kunstiakadeemia magistrant Johannes Luik. Stipendiumi üleandmise pidulik tseremoonia toimub teisipäeval, 18. augustil kell 16.00 Adamson-Ericu muuseumis Tallinnas.

Võitja selgitati välja kunstiüliõpilaste tihedas konkurentsis. Lions Club Tallinn Hansa asutatud stipendiumit võisid taotleda kõik Eestis ja väljaspool Eestit magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Kokku osales konkursil üle 20 noore mitmest välisriigi kõrgkoolist ja ka Eesti Kunstiakadeemiast.

Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus tunnustab noorte kunstnike toetamist: „Juba 2011. aastast on LC Tallinn Hansa noore kunstniku stipendiumi nimel raha kogunud. Asutamisest saadik on missioonitundeline ja kunsti armastav klubi oma suure südamega liikmeskonnaga toetanud noori andekaid inimesi nende loomingulise tee algul.“ Kruus hindab ka laureaat Johannes Luige panust Eesti kunstiväljal: „2500 euro suurune Adamson-Ericu stipendium on Eesti Kunstiakadeemia magistriõpingutel olevale laureaadile kindlasti suureks abiks. Kuna noormees on tegev nii skulptuuri, installatsiooni kui ka laiemalt nüüdiskunsti väljal, on tal oma ideede realiseerimiseks vaja rohkelt materiaalseid ressursse. Kindlasti saab ta nüüd kergema südamega minna vastu järgnevatele loomingulistele ülesannetele, uutele projektidele ning kogu õppeaastale“.

Lions Klubi president Lille Uibo usub, et eri kunstivaldkondade taustaga kandideerijate tugevad portfooliod ja rohke osalejate arv kinnitavad, et Lions Club Tallinna väljaantava stipendiumi vastu on noortel Eesti kunstnikel suur huvi. „Stipendiumi üks eesmärkidest on väärtustada mitmekülgsust ja isikupära Eesti kunstis, hinnates just noorte annet,“ kommenteerib Uibo.

Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud kunstnikud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016), Anna Kaarma (2017), Darja Popolitova (2018) ja Ruudu Ulas (2019).

Loe stipendiumist ja tutvu Johannes Luige portfoolioga