fbpx

Otsing

Avaldatud 18.08.2022 | 09.02

Adamson-Ericu stipendiumi pälvis Taavi Teevet

Taavi Teevet. Foto: erakogu

Adamson-Ericu noore kunstniku stipendiumi pälvis tänavu Eesti Kunstiakadeemia magistrant Taavi Teevet. Stipendium antakse pidulikult üle kunstnik Adamson-Ericu 120. sünniaastapäeval 18. augustil Adamson-Ericu muuseumis Tallinnas.

3000-eurose stipendiumi eesmärk on toetada ja tunnustada kujutava kunsti, tarbekunsti ja disaini valdkonnas tegutsevaid aktiivseid Eesti noori. Selle aasta stipendiaat on metallikunstnik Taavi Teevet. Taavi Teevet on lõpetanud kunstiakadeemias ehte- ja sepakunsti bakalaureuseõppe ja omandab praegu magistrikraadi disaini ja rakenduskunsti erialal. Teeveti kontseptuaalne looming lähtub tihti vahetutest ja isiklikest kogemustest, kuid puudutab üldinimlikke ja eksistentsiaalseid küsimusi. Tema omanäolisi teoseid iseloomustab liigutav teemapüstitus, meisterlik materjalitunnetus ja kõrgetasemeline tehniline vormistus. Teeveti loomingut on eksponeeritud näitustel nii Eestis kui ka mitmel pool Euroopas. Ta on teinud kaasa lavastusprojektides, aga kujundanud ka unikaalseid serveerimisnõusid restoranidele.

Stipendiumi annab välja Eesti Kunstimuuseum koos Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsiga ja seda võivad taotleda kõik Eestis või välismaal magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodanikest kunstitudengid. Stipendiumi asutas 2011. aastal Lions Club Tallinn Hansa ja sellega on toetatud 10 noort kunstnikku: Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016), Anna Kaarma (2017), Darja Popolitova (2018), Ruudu Ulas (2019), Johannes Luik (2020) ja Maryliis Teinfeldt-Grins (2021).

Adamson-Ericu stipendium