Avaldatud 07.07.2023 | 17.04

Bussidega jõuab Tallinna kesklinnast kiiresti Kumusse ja Kadriorgu

""
Kumu kunstimuuseum Foto: Eesti Kunstimuuseum

Kuigi uue trammiliini ehitustööd on paisanud Tallinna liikluse parajasse kaosesse ja Kadriorgu trammidega hetkel ei pääse, viivad Solarise keskuse juurest tiheda ajagraafikuga startivad bussiliinid Kumusse ja Kadriorgu üllatavalt kiiresti, loetud minutitega.

Solarise keskuse juures asuvast Estonia peatusest startides jõuab Tallinna ühistranspordi bussiliinidega 31, 42 või 67 juba 11 minutiga Kumu kunstimuuseumisse ning 16 minutiga Kadrioru kunstimuuseumisse ja Mikkeli muuseumisse.

Bussid peatuvad Lasnamäe kanalis Kumu peatuses (bussi peatumiseks tuleb vajutada STOP-nuppu) ja seejärel tuleb kunsti- ja muuseumisõpradel ületada vaid Pallasti sild, et jõuda Kumu kunstimuuseumi jalakäijate tunnelisse. Sealt jõuavad muuseumisõbrad juba muuseumisse näitusi nautima või saavad edasi liikuda paarisaja meetri kaugusel asuvasse Kadrioru kunstimuuseumisse.

„Loodame, et ajutised muutused Tallinna ühistranspordiliikluses ei jäta sel suvel ühtki muuseumikülastust ära. Lasnamäe kanalis peatuvad bussid on trammiliinide puudumisel heaks alternatiiviks. Usume, et Lasnamäe kanalit mööda muuseumisse tulijate arv on sel suvel sedavõrd suur, et hooaja lõpuks on põhjust Pallasti sild ümber nimetada Kumu sillaks,“ ütles Eesti Kunstimuuseumi turundus- ja teenindusvaldkonna juht Piret Järvan.

Autoga jõuab Kumu kunstimuuseumisse Reidi teed või Laagna teed mööda tulles, auto soovitame parkida Valge tänava parklasse. Tallinna kesklinnast jalgsi või jalgrattaga tulles on Kumusse jõudmiseks kõige otsem tee mööda Narva maanteed, läbi Kadrioru pargi Weizenbergi tänava lõppu. Viru väljakult on Kadriorgu kõigest 2,5 kilomeetrit. Jalgsi jõuab kesklinnast Kumusse umbes 35 minuti ja jalgrattaga umbes 20 minutiga.

Tallinna ühistranspordi piletisüsteemiga on võimalik tutvuda lehel: https://www.tallinn.ee/et/pilet.

Hetkel kehtivate Tallinna liikluskorralduse muudatustega saad tutvuda lehel: https://transport.tallinn.ee/.