fbpx

Otsing

Avaldatud 27.04.2021 | 10.25

Eesti Kunstimuuseum avab taas oma uksed

""
Eesti Kunstimuuseumi filiaalid. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Vabariigi valitsuse otsusega avada taas muuseumid avab kõigi oma filiaalide uksed ka Eesti Kunstimuuseum. Publik on kõiki filiaale oodatud külastama alates 4. maist: ees seisavad uued näitused ning põnev kevad-suvine programm. Muuseumitundidesse on taas oodatud kontaktõppele lubatud samas klassis käivad 1.-4 klassi õpilased ning lasteaiarühmad. Seoses viirusohu leevendamise nõuete ja Terviseameti soovitustega on muuseum täiendanud ka külastustingimusi.

Seoses viirusohu ja vabariigi valitsuse nõuetega töötab Eesti Kunstimuuseum ajutiselt 2+2 ja 25% täituvuse põhimõttel. Jätkuvalt on rakendatud tervisemeetmeid külastajate ja personali ohutuse tagamiseks: külastused on muudetud võimalikult kontaktivabaks, kohustuslik on kanda maski ning kohapeal on tagatud desinfitseerimisvõimalused. Muuseumiteenindajatel on luba keelduda teenindamast maski või visiirita külastajaid. Muuseum palub kõigil viirushaiguse sümptomitega või lähikontaktsetel inimestel jääda koju ning külastada muuseumi, kui tervis on taastunud. Täpsemate meetmetega saab tutvuda muuseumi veebilehe “Külastaja meelespea” lehel.

Muutunud on ka muuseumi lahtiolekuaeg: kuni piirangute muutmiseni on kolmapäeviti Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum avatud kella seitsmeni, Kumu kunstimuuseum neljapäeviti. Ülejäänud päevade lahtiolekuajad on tavapärased ning nendega saab tutvuda muuseumi kodulehel.

Adamson-Ericu muuseum läbib hetkel põhjalikku uuenduskuuri ning avab uue ja põneva näituseprogrammiga oma uksed juunikuus.