fbpx

Otsing

Avaldatud 23.08.2021 | 09.01

Eesti Kunstimuuseum kutsub 25. augustil Kumu hoovi vaktsineerima

Kumu kunstimuuseum. Foto: Stanislav Stepaško

25. augustil saavad kõik soovijad end koroonaviiruse vastu vaktsineerida Kumu hoovis, kuhu seatakse sisse vaktsineerimisbuss. Vaktsineerida saab kella 11–19 ning kohapeal teostab vaktsineerimist Qvalitas Arstikeskus.

„Ka Eesti Kunstimuuseumil kui eesti kultuuri lipulaeval on võimalus panustada koroonakriisi leevendamisse. Vaktsineerimisbuss Kumu kunstimuuseumi õuel ootab vaktsineerima kõiki, ka kunstisõpru, kes vaktsineerimispassi kättesaamisel on oodatud meie näitusesaalidesse. Hoiame üheskoos ühiskonna avatuna,“ selgitab aktsiooni vajalikkust Eesti Kunstimuuseumi turundus- ja teenindusvaldkonna juht Piret Järvan.

Vaktsineerimist teostavad väljaõppinud meditsiinitöötajad ning kasutatakse Pfizeri ja Moderna vaktsiini. Vaktsineerimiseks ei pea end eelnevalt registreerima ega aega broneerima, vaktsineerimine toimub elava järjekorra alusel. Teise doosi aja annab Qvalitas Arstikeskuse õde vaktsineerima tulnule kohapeal.

Kumu hoovi sisenemiseks soovitatakse sel päeval kasutada Valge tänava poolset väravat või tulla Kadrioru poolt üles mööda Katariina treppe.

Et Qvalitase vaktsineerimisbussis saab end vaktsineerida eelregistreerimiseta ehk elavas järjekorras, siis palume varuda piisavalt aega ning ühtlasi riietuda ilmastikuolusid silmas pidades. Qvalitas Arstikeskus palub kaasa võtta isikut tõendav dokument ning riietuda selliselt, et süstimiseks oleks mugav paljastada õlavars. Süstimise järgselt palutakse teil veeta 15 minutit vaktsineerimispunktis.