Eesti Kunstimuuseum kutsub koolivaheajal muuseumisse
Kutsume nii suuri kui ka väikseid kunstisõpru uudistama uhiuut näitust, osalema pereprogrammides ning iseseisvalt avastama Eesti Kunstimuusemi filiaale.
Kumu kunstimuuseumi näituse „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ lõpuprogrammi raames toimub koolivaheajal nii mõndagi peredele.
Teisipäeval, 23. aprillil kell 14.00‒16.00 olete oodatud avatud töötuppa „Sensoorne mask“, kus osalejad saavad erinevatest materjalidest kujundada maski, mis on mõeldud ümberpööratult kandmiseks. Nimelt võimaldavad mõnusalt mõjuvad pehmed ja karvased materjalid meil keskenduda pigem enesetajule kui sellele, mida väljapoole näitame.
Reedel, 26. aprillil kell 15.00 on lapsed vanuses 6‒12 aastat oodatud lastetuurile ja loovtegevusele. Üheskoos mõeldakse oma keha, alastuse, läheduse ja erinevate puudutuste peale ning oma harjumustele ja traditsioonidele, mis seostuvad läheduse väljendamisega.
Laupäeval, 27 aprillil kell 12.00–15.00 on kõik huvilised oodatud avatud töötuppa „Kangavärvimine tie-dye tehnikas“, kus näitusest inspireeritult luuakse omale meelepärasele kangale põnevaid ja värvikirevaid mustreid.
Kindlasti tasub peredel külastada ka Kumu kunstimuuseumi suure saali näitust „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism“, kus saab tutvust teha Eesti ja Itaalia 1980. aastate maalikunstiga ning tegutseda näitusel olevas tegevustoas.
Kadrioru kunstimuuseum kutsub avastama uhiuut näitust „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“. Näituse fookuses on 19. sajandi ja 20. sajandi alguse Hispaania kunst, sealhulgas suurkujud nagu Pablo Picasso, Joaquín Sorolla ja Ignacio Zuloaga.
Mikkeli muuseum kutsub laupäeval, 27. aprillil publikupäevale näitusel „Karikatuuri isa. Daumier’ looming R. Paul Firnhaberi kogust“, mille raames toimub pereprogramm „Karikatuuri võim“, kus üheskoos joonistatakse söetehnikas karikatuure ning meisterlike pilapiltide eeskujul katsetatakse erinevaid visandamisvõtteid. Näitusel uurime mängulise tegevuse abil karikatuuri tähtsust kunstiloos.
Niguliste muuseum kutsub taaskord 1.–3. klasside õpilasi kaheksa muuseumi ühisesse lastelaagrisse „Kaheksa ühe hoobiga!”. 23.–26. aprillini saavad lapsed nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.
Perega Niguliste muuseumisse tulles tasub ette võtta palverändurite eeskujul rännak näitusele „Sinna ja tagasi. Liivimaalaste palverännud keskaegses Euroopas“. Näitus toob esmakordselt avalikkuse ette lõviosa Eestist-Lätist teada olevatest palverännuga seotud leidudest ühes kirjaliku-kunstilise pärandiga.
Adamson-Ericu muuseumi nüüdiskunsti näitus „Tasakaalus(t väljas). Näitus märkamisest ja meelerahust“ kutsub teadvustama vaimse tervise ja heaoluga seotud küsimusi. Lisaks näitusesaalis kogetavale saavad külastajad mängida vaimse tervise sõbra bingot ja hajutada kunstikeldris muremõtteid Buddha tahvlil.