fbpx

Otsing

Lastelaager „Kaheksa ühe hoobiga“ 23.04.2024 – 26.04.2024

Niguliste muuseum
Hind osalejale
100 €
Puust ja punaseks koolipäev
Laager

Lastelaager „Kaheksa ühe hoobiga“

Kutsume taas 1.–3. klasside õpilasi lastelaagrisse “Kaheksa ühe hoobiga!”, mis toimub 2023/2024 õppeaasta sügisel ja kevadel. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas ühe kilomeetri raadiuses. Laager „Kaheksa ühe hoobiga” annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

Praktiline info:

  • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Lisainfo telefonil 6177233,

Osalevad muuseumid:

Niguliste muuseum

Niguliste muuseumis otsime vanu ürikuid, mis juhatavad teed haruldaste keskaegsete kunstiteosteni. Jutustame lugusid pühakutest, luukeredest, lõvidest ja lohedest. Uurime, kuidas sattus Nigulistesse muumia ja otsime salapäraseid käike. Mängime ja meisterdame.

Eesti Teatri-ja Muusikamuuseum

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime pille ja teeme teatrit, mängime ja meisterdame.

Eesti Ajaloomuuseum

Eesti Ajaloomuuseumis uurime 600 aasta vanuse Suurgildi maja põnevaid ja salajasi kohti, mängime keskaegseid mänge ning teeme ka ühe otsimismängu.

Eesti Lastekirjanduse Keskus

Eesti Lastekirjanduse Keskuses räägime raamatutest ja otsime raamatuid. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

Tallinna Linnamuuseumi Peeter I maja

Peeter I majas uurime 350 aasta vanuse hoone põnevaid ja salajasi kohti ning esemeid, mängime tolleaegseid mänge ning meisterdame purjeka.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Näituseid uurides saame teada tarbekunstist ja disainist ning väljendame end läbi loovtöö.

Nukutatrimuuseum

Nukuteatrimuuseumis õpime tundma erinevaid teatriameteid ja seda, kuidas sünnib üks lavastus. Laagritunni käigus saame nukunäitlejatena animeerida käpiknukke, lauanukke ja marionette ning luua grupitööna nukulavastuse. Lisaks saab iga laps astuda teatrikunstniku rolli ning valmistada miniatuurse lavamaketi.

Talinna Linnamuuseumi Miiamilla Lastemuuseum

Lastemuuseumis saame tuttavaks tundeelukatega, uurime millise näoga on emotsioonid, kus nad meie kehas pesitsevad ja endast märku annavad. Loomingulises töötoas laseme oma tundel end juhtida, et värvida, kleepida, lõigata ja käristada kokku üks omanäoline tundeelukas.