fbpx

Otsing

Avaldatud 26.02.2024 | 12.34

Eesti Kunstimuuseum kutsub koolivaheajal muuseumisse

""
Kumu kunstimuuseumi perehommik „Punased hobused“. Foto: Eesti Kunstimuuseum

26. veebruarist 3. märtsini kestval koolivaheajal kutsume nii suuri kui ka väikseid kunstisõpru uudistama uhiuut näitust, osalema pereprogrammides ning iseseisvalt avastama Eesti Kunstimuusemi filiaale.

Koolivaheajanädalal tasub sammud seada Adamson-Ericu muuseumi uhiuuele nüüdiskunstinäitusele „Tasakaalus(t väljas). Näitus märkamisest ja meelerahust“, mille fookuses on märkamine ja meelerahu. Näitusega kaasnevas kunstikeldris saavad külastajad muremõtteid hajutada nii-öelda Buddha tahvlil, kus savitahvlile pintseldatud mõte lühikese ajaga kustub, võttes kaasa ka vähemalt väikese osa sellega seotud pingest ja aidates murest lahti lasta.

Laupäeval, 2. märtsil kutsub Kadrioru kunstimuuseum avatud töötuppa „Seemnepaberi valmistamine“. Töötuba on inspireeritud näituse „Kohanemise kunst“ jätkusuutlikkuse vaatenurgast. Õpitakse, kuidas vanapaberist saab jälle uus paber ning proovitakse omal käel järele seemnepaberi valmistamise protsessi. Töötuba on avatud kell 12–15, ühineda võib selles ajavahemikus endale sobival ajal. Oodatud on kõik huvilised olenemata vanusest, alla 8-aastased lapsed koos saatjaga.
Omal käel Kadrioru kunstimuuseumi avastama tulles tehke peatus ka tegevustoas. Selles toas on lubatud kõike oma käega katsuda ja lähemalt uurida: saab mängida, joonistada, lugeda ja nuputada.

Pühapäeval, 3. märtsil on kõik pered oodatud Kumu kunstimuuseumi perehommikule „Meistri värvilised unenäod“ näitusel „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism“. Üheskoos tunnijuhiga uuritakse maalikunstnike teostel peituvaid lugusid ja mängulisi sümboleid. Ateljees valmib värvirikas ja mänguline kunstiteos.
Iseseisvalt Eesti ja Itaalia 1980. aastate maalikunstiga tutvuma tulles tasub kindlasti sisse põigata ka näitusel olevasse tegevustuppa.

Mikkeli muuseumis saavad karikatuuri sõbrad sukelduda läbi kunstnik Honoré Daumier’ karikatuuride 19. sajandi Pariisi – linna, mis pidevate muutuste ja raskete olude kiuste lausa pulbitses elust ja kultuurist.

Niguliste muuseum kutsub taaskord 1.–3. klasside õpilasi kaheksa muuseumi ühisesse lastelaagrisse „Kaheksa ühe hoobiga!”. 27. veebruarist 1. märtsini saavad lapsed nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.
Perega Niguliste muuseumisse tulles soovitame klaasliftiga sõita taevakorrusele või miks mitte võtta eesmärgiks taevakorrusele minek trepist. Kaunid talvised vanalinnavaated on igal juhul garanteeritud.