fbpx

Otsing

Avaldatud 18.10.2022 | 09.05

Eesti Kunstimuuseum ootab koolivaheajal rikkalikule haridus- ja elamusprogrammile

Õpilased tunnijuhiga Kadrioru kunstimuuseumis. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid pakuvad sügisesel koolivaheajal erinevatele vanuseastmetele sisukaid ja harivaid programme. Meelt ja vaimu kosutavaid tegevusi jagub nii linnalaagri päeva näol lastele kui ka avatud töötubade raames kogu perele.

Mängulisele linnalaagripäevale Kadriorus on 25. oktoobril oodatud kõik 7‒11-aastased lapsed. Laagripäeva jooksul tutvutakse barokse Kadrioru pargi ja lossiga, kohtutakse antiikkangelastega ning kuulatakse nendega seotud lugusid.  Mängitakse antiikjumalate otsimismängu ning teisi lõbusaid koostöömänge. Maalitakse akvarellidega ja meisterdatakse tulemusest voldikraamat. Laagris osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine.

26. oktoobril kl 13.00 saab Kumu hariduskeskuses luua fantaasiarohkeid teaduspilte. Kui näitus „Kunst või teadus“ vaatleb kunsti seoseid loodus- ja reaalteadustega 19. sajandil ja 20. sajandi alguses, siis avatud töötoas püütakse luua fantastilisi teaduspilte. Vaadatakse, kuidas on üles ehitatud teadustahvlid, mida pidasid oluliseks kunstnikud ja teadlased ammustel aegadel ning kuidas see on muutunud tänapäeval. Osalema on oodatud lapsed ja noored vanuses 6–12 ja nende vanemad, aga soovi korral võivad tulla ka lapsed, kes on vanemad kui 12 aastat.

Laupäeval, 29. oktoobril kl 12.00 toimub Kadrioru kunstimuuseumi avatud töötuba “Köidame kokku”, kuhu oodatakse huvilisi olenemata vanusest. Töötoas luuakse oma kunstialbum, proovitakse jaapani köitetehnikat ja leporello ehk voldikraamatu tegemist. Loomingulist innustust saadakse näitusel „Rooma 1810. Balti metseeni von Blanckenhageni kunstiostud“ välja pandud Blanckenhageni albumist.

Lisainfo