fbpx

Otsing

Avaldatud 13.04.2022 | 09.08

Eesti Kunstimuuseum osales Eesti kunstiteaduse aastasaja konverentsil 

Konverents "Eesti kunstiteaduse aastasada". Foto: Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseum osales aprilli teisel nädalavahetusel Eesti kunstiteaduse aastasaja konverentsil, mida korraldas Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing.

Eesti professionaalne kunstiteadus tähistab 2022. aastal oma 100. juubelit ning Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu eestvõttel tähistatakse juubeliaastat üritustesarjaga. Selle raames toimus 8.-9. aprilli Tartus ja Tallinnas kahepäevane konverents „Eesti kunstiteaduse aastasada. Institutsioonid, persoonid, meetodid, lood, retseptsioon“. Eesti Kunstimuuseumi teadustöö ja uurimisprojektid olid ettekannete ja uurimisprojektide esitluste kujul kahel konverentsipäeval väga nähtavad.

Konverentsi esimene päeval pidas Kerttu Palginõmm ettekande „ENSV Teaduste akadeemia ajaloo instituudi kunstiajaloo sektori toimimisest, vastupanumehhanismidest valitsevale korrale ja retoorika rollist selles“. Konverentsi teine päev oli pühendatud käimasolevatele ja uutele uurimisprojektidele. Eesti Kunstimuuseum esitles seal kolme teadusprojekti. Merike Kurisoo ja Greta Koppel tutvustasid projekti „Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes“. Kerttu Palginõmm rääkis projektist „Hiilgus ja luksus Tallinnas. Maarja altari retaabel“. Linda Kaljundi, Jaanika Anderson, Kristiina Tiideberg ja Kadi Polli esitlesid projekti „Kunst või teadus: põimitud ajaloo võimalikkusest“.

Eesti kunstiteaduse aastasaja sündmuste kalendri ja konverentsi kavaga saab tutvuda juubeliaasta kodulehel.