fbpx

Otsing

Avaldatud 26.01.2021 | 16.07

Eesti Kunstimuuseum sõlmis koostööleppe Hispaania Suursaatkonna ja Ignacio Zuloaga muuseumiga

Meritxell Parayre Sabés (Hispaania saatkond), Aleksandra Murre (Mikkeli muuseumi direktor ja näituse kuraator), Sirje Helme (Eesti Kunstimuuseumi peadirektor), Teresa Orjades Vidal (Hispaania suursaadik), Carlos Alonso Pérez-Fajardo (Ignacio Zuloaga muuseumi direktor ja näituse kuraator)

Eesti Kunstimuuseumi 2021. aasta suurte rahvusvaheliste projektide hulka kuulub suurejooneline näitus „Zuloaga. Hispaania hing“, mis avatakse Mikkeli muuseumis käesoleva aasta 10. aprillil. Näituse ja sellega kaasnevate ürituste programmi osas leppisid kokku kolm projekti osapoolt: Eesti Kunstimuuseum, Ignacio Zuloaga muuseum Pedrazas ja Hispaania Suursaatkond. Kokkulepe sõlmiti Kadrioru kunstimuuseumis 22. jaanuaril.

Näituse publikuprogrammi kuulub kuulsa flamenkolauljanna Argentina kontsert, Hispaaniat tutvustavate dokumentaalfilmide näitamine Kumu auditooriumis ja kinos Sõprus, loengud ning erinevad teemaõhtud.

Hispaania kultuuri tutvustamiseks Eestis korraldatakse mitmeid sündmusi, millest suurim on Hispaania mõjuka maalikunstniku Ignacio Zuloaga (1870–1945) näitus. Näitus on ajendatud olulisest tähtpäevast Eesti ja Hispaania diplomaatias – 100. aastapäevast Eesti ja Hispaania suhete asutamisest. Näitust korraldab Eesti Kunstimuuseum koostöös Ignacio Zuloaga muuseumiga Pedrazas, mis on kolme aasta eest asutatud eramuuseum, mille asutajaks on kunstniku lapselaps Maria Rosa Suárez Zuloaga ning mis asub Pedraza keskaegses kindluses, mille kunstnik oli ostnud 1920. aastatel ning loonud sinna oma ateljee.

Näitust toetavad Hispaania välisministeerium, Castiilia ja Leoni valitsus, Segovia piirkonna omavalitsus.

Loe näitusest lähemalt siin.