fbpx

Otsing

Avaldatud 17.11.2022 | 14.12

Eesti Kunstimuuseumi 103. sünnipäeval anti välja uus kullafondi mark

Margi esitlus ja teose üleandmine. Foto: Ave Vellesalu

17. novembril tähistab Eesti Kunstimuuseum 103. sünnipäeva, mille puhul andis Eesti Post välja Eesti Kunstimuuseumi kullafondi 13. postmargi, millel on kujutatud Adamson-Ericu „Jalutuskäik“. Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Selts kinkis muuseumile Valve Janovi teose „Kaks pead“.

Postmargil on kujutatud Adamson-Ericu teost „Jalutuskäik“ ja sellega koos ilmuva esimese päeva ümbriku kujunduses on kasutatud detaili kunstniku teosest „Dekoratiivne maal“. Margi ja esimese päeva ümbriku kujundas kunstnik Lembit Lõhmus. Margi tiraaž on 20 000 eksemplari ja ühe margi hind on 0,90 eurot. „Adamson-Eric on Eesti modernismiajaloo üks säravamaid esindajaid, kes kujunes legendiks juba oma eluajal. Nii margil kui ka sellega koos ilmunud esimese päeva ümbrikul kasutatud teosed kuuluvad Adamson-Ericu 1960. aastate maaliloomingu paremikku. Kunstniku teos kullafondi postmargil on sümboolne ja kaunis viis viia tema loomingut veel laiema publikuni,“ sõnas Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme.

Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Selts kinkis muuseumile Valve Janovi teose „Kaks pead“, mis oli oodatud täiendus Eesti Kunstimuuseumi kogudesse. Teos oli eksponeeritud käesoleva aasta alguses Adamson-Ericu muuseumis, Valve Janovi isikunäitusel.

„Eesti Kunstimuuseumi kullafond“ sarja postmargil on varasemalt reprodutseeritud Nikolai Triigi, Henn-Olavi Roode, Lepo Mikko, Elmar Kitse, Herbert Luki, Karl Pärsimägi, Valve Janovi, Ülo Soosteri, Johann Köleri, Konrad Mägi, Karin Lutsu ja Felix Randeli, Pieter Brueghel noorema ateljee, Ado Vabbe ja Gustav Adolf Hippiuse teoseid. Kunstipostmarki annavad kolmepoolses koostöös välja Eesti Post, Eesti Kunstimuuseum ja Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Selts Eesti Kunstimuuseumi sünnipäeva puhul.

Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi eesmärk on kaasa aidata kunsti arengule Eestis ja selle populariseerimisele, Eesti kunsti tutvustamisele välismaal, sealhulgas toetada Eesti Kunstimuuseumi näituste korraldamist väljaspool Eestit ning aidata arendada Eesti Kunstimuuseumi tegevust.