fbpx

Otsing

Avaldatud 07.05.2020 | 09.08

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid avavad taas uksed 19. mail

""
Eesti Kunstimuuseumi filiaalid. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi kõik filiaalid avavad 19. mail taas uksed külastajatele, keda ootavad ees kolm uut näitust ja püsiekspositsioonid. Muuseum tervitab külalisi põneva kevadsuvise programmiga. Vastavalt riiklikele ettekirjutustele ja tervisekaalutlustele on uuendatud ka külastustingimusi.

Mikkeli muuseumis paotub vaatajatele uks legendaarse kunstikoguja Mart Lepa maailma näitusel „Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu“. Adamson-Ericu muuseumis on avatud Olev Subbi loomingu näitus „Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul“, mille fookuses on kunstniku kaasaja keerulisi olusid trotsiv looming ja helge tonaalsusega pildid. Kumu kunstimuuseumis avatakse 22. mail näitus „Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus“, mille kuraatoriks on kunstiteadlane Anders Härm. Niguliste muuseumis ootab lisaks püsiekspositsioonile ees näitus „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“, mida on pikendatud 16. augustini. Kadrioru kunstimuuseumis on avatud mitmekülgne väliskunsti püsiekspositsioon ja barokklossi aed.

Uuenenud külastustingimustega (desinfitseerimisvahendid, sagedane ruumipuhastus, 2+2 põhimõte jm) ning tõhustatud meetmetega muuseumides saavad külastajad ringi liikuda ohutu distantsiga. Külastamise hea tava ja uuendustega saab peagi tutvuda Eesti Kunstimuuseumi veebilehel.