fbpx

Otsing

Avaldatud 29.09.2020 | 09.38

Eesti Kunstimuuseumi “Kunstimemo” pälvis parima muuseumimeene auhinna

Kunstimemo

Eesti Kunstimuuseumi meene “Kunstimemo” pälvis XXIII Eesti Muuseumide Festivalil muuseumimeene auhinna. EMMA ehk Eesti Muuseumimeene Auhinda jagatakse kord aastas välja parima disaini, teostuse ja ideega muuseumimeenetele. Tänavu läks esikoht jagamisele Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Ülikooli Muuseumi vahel.

Kunstimemo koosneb 36 paarist, kokku on mängus 72 kaarti. Igal paaril on kujutatud eri teose motiivi ning mängu eesmärk on leida võimalikult palju paare. Kunstimemo mängus on teostega esindatud Eesti Kunstimuuseumi kõik viis filiaali: Niguliste muuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Adamson-Ericu muuseum ja Kumu kunstimuuseum. Eesti Kunstimuuseumi esimese kunstimemo tööde periood on 15. sajandist kuni 20. sajandi alguseni. Lõpliku valiku tegemisel arvestati muuseumide kuraatorite hinnanguid ning prooviti valikus näidata kunstitehnikate mitmekülgsust: kaasatud on nii maali, graafikat, skulptuuri kui ka graafilist disaini. Kunstimemos on ka mitmed tööd, mis ei kuulu püsiekspositsiooni. Selline teoste valik pakub mängijale avastusrõõmu ning laiendab teadmist, et muuseumide kogud ei piirdu vaid püsiekspositsioonis olevate töödega.

Narvas 28.-29. septembril aset leidval Eesti Muuseumide Festivali raames toimub muuseumide konverents ning jagatakse EMMA ehk Eesti Muuseumimeene Auhinda. Eesti MuuseumiMeene Auhind (EMMA) loodi 2009. aastal eesmärgiga esile tõsta muuseumides arendatud suveniire. Käesoleval aastal keskendub konverents muuseumidisainile – seda nii ruumi, külastajakogemuse kui ka töötajate heaolu perspektiivist.

Vaata Kunstimemo ja tutvu teiste meentega siin.