fbpx

Otsing

Avaldatud 11.02.2021 | 13.05

Eesti Kunstimuuseumi legendaarne kuraator Eha Komissarov pälvis kultuuri elutööpreemia

Eha Komissarov. Foto: Enlil Sonn

Neljapäeval, 11. veebruaril otsustati, et riikliku kultuuri elutööpreemia pälvivad kuraator ja kunstiteadlane Eha Komissarov, kunstnik Tiit Pääsuke ning helioperaator ja helirežissöör Enn Säde.

Elutööpreemia laureaat, kunstiteadlane ja kuraator Eha Komissarov on töötanud Eesti Kunstimuuseumis 1973. aastast, olles sel sajandil Kumu kunstimuuseumi programmi üks loojatest ning vedajatest. Ta on olnud õpetaja ja juhendaja paljudele noorema põlvkonna kunstnikele ja kuraatoritele ning aktiivselt toetanud nii Tallinna Graafikatriennaali kui ka muude kunstielu tähtsündmuste ja ettevõtmiste korraldamist. Esitaja kinnitusel võib teda pidada Eesti nüüdiskunsti emaks – see, kuidas oleme harjunud kunsti nägema ja mida kunstina mõistma, on paljuski Komissarovi kujundatud ja mõjutatud. Eha Komissarovi esitas riigi elutööpreemia kandidaadiks Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus.

Valitsus tegi otsuse tuginedes valdkonna komisjoni ettepanekutele. Vabariigi valitsuse poolt antava preemia rahaline suurus on 64 000 eurot. „Kultuuri- ja spordipreemiad on kõrgeim tunnustus ja tänu, mille kaudu valitsus avaldab tänu ning tunnustab kultuuri- ja spordirahvast. Need inimesed on rikastanud ja viinud edasi meie rahvusmõtet ja -aadet ning on oma saavutustega olnud innustajateks väga paljudele kaasmaalastele,“ ütles kultuuriminister Anneli Ott.