fbpx

Otsing

Avaldatud 28.08.2020 | 10.04

Eesti Kunstimuuseumi muuseumid pakuvad muuseumiööl mitmekülgset programmi

Noored ekskursioonil Kumus. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Muuseumiöö raames pakuvad Eesti Kunstimuuseumi kõik filiaalid laupäeva õhtul eriprogrammi. Kavas on erinevad kuraatorituurid, ekskursioonid, töötoad ning tegevused lastele. Muuseumiöö raames pääseb näitustele tasuta. Muuseumiöö 2020 teema on „Öös on aega“, mis kutsub külastajaid mõtisklema aja olemuse üle.

Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum osalevad koos teiste Kadrioru ajaloolistes hoonetes asuvate muuseumide ning Kadrioru Pargiga programmis „Ajarännak Kadriorus”. Mikkeli muuseumis on fookuses näitus „Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu“, kus on tööl vabatahtlikud giidid, kes tutvustavad huvilistele näitust, kollektsionääri ja kunstnikke, kelle teosed on näitusel eksponeeritud. Muuseumi püsinäitus on avatud osaliselt, näha saab Hiina ja Jaapani keraamikat ning installatsioonituba „Kollektsionääril külas”.

Kadrioru kunstimuuseumis on kella 18–23 avatud Kadrioru kunstimuuseumi püsiväljapanek (16.–19. sajandi Euroopa ja Vene kunst) ning näitus „Külaskäik“, mis esitab valitud teoseid Johannes Mikkeli kollektsioonist. Alates kella 18 toimuvad kuraatorituurid ja ekskursioonid nii pargis kui ka muuseumis. Osalejate arv on piiratud ning registreeruda saab kohapeal.

Kella 18–19 toimub Emma Johanna Lepasoo debüütalbumi „Armastuse hiis“ esitluskontsert, külalisesinejad Gerda Nurmeots (kromaatiline kannel), Madli Ainsalu (vokaal). Kontsert on tasuta.

Niguliste muuseumi programm keskendub sel aastal kirikuhoonele ja selles peituvatele tippteostele omas ajas. Igal täistunnil kõlab orel, igal pooltunnil toimub kolm ekskursiooni korraga, s.h üks vene keeles. Ekskursioonidele eelregistreerumine ei ole vajalik. Läbi õhtu saavad väikesed külalised joonistada ja värvida Niguliste kunstiteoste ainetel.

Adamson-Ericu muuseumis on sel õhtul avatud püsiekspositsioon. Toimuvad eelregistreerimisega ekskursioonid näitusel „Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul“. Muuseumis leiavad loovat tegevust nii suured kui ka väikesed külastajad. Lisaks võimaldab NUMU nutirakendus tutvuda püsiekspositsiooniga omapärasel ja põneval moel, äratades tuntud teosed virtuaalselt ellu.

Kumu kunstimuuseumis on muuseumiööl külastajatele tasuta avatud Eesti kunsti püsiekspositsioonid „Varamu“ ja „Konfliktid ja kohandumised“ ning näitus „Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus“. Samuti on kavas lühiekskursioonid, töötuba ning mäng lastele.

Muuseumiööl on Kumus suletud näitused: „Ado Vabbe. Wunderbar“ 3. korruse B-tiivas, „Tulevik on tunni aja pärast. Eesti kunst 1990. aastatel“ 4. korruse B-tiivas ja „Eriolukord. Flo Kasearu“ 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis.

Vaata täpsemat kava sündmuste kaupa siit.