fbpx

Otsing

Kunstisõprade toimunud üritused 2008

Detsember

10. detsember
Kumus esitleti Eesti Posti ja Kunstisõprade Seltsi koostöös Euroopa Aasta Muuseumi tiitli auks pühendatud tervikasja, millel oli kujutatud Konrad Mägi maal “Maastik punase pilvega”.
Kunstisõprade selts otsustas Kumu Euroopa Aasta Muuseumi tiitli jäädvustada erikujundusega postkaardi ja –margi väljaandmisega, et omalt poolt aidata kaasa muuseumi ja selle kogude laiemale tutvustamisele.

Kunstisõprade selts andis välja ka Konrad Mägi õlimaali “Maastik punase pilvega” tutvustavad eesti- ja inglisekeelsed bukletid ja lasi koostada Konrad Mägi maali “Maastik punase pilvega” passi ning andis need üle Eesti kunstimuuseumile.

Kunstisõprade seltsi kaudu leiti Kumu kunstimuuseumile kunstipatroon AS Liviko, kes annetas Kumu kunstimuuseumile Euroopa Aasta Muuseumi tiitli puhul 500 000 krooni.

November

4. november
Kunstisõprade seltsi eestvõttel ja korraldusel tähistati Kumu kunstimuuseumi Euroopa Aasta Muuseum 2008 tiitli pälvimist piduliku austamisüritusega. Selle puhul tegi kunstisõprade selts oma esimese kunstiannetuse Eesti kunstimuuseumi kogudesse, milleks oli Eerik Haameri maal “Merepõhi”, 1964.

Mai

20. mai
Seltsi igakuine koosviibimine Adamson-Ericu muuseumis, kus näitusel “Iluraam-raami ilu” pidas loengu Eesti kunstimuuseumi restauraator Alar Nurkse. Räägiti raami lugu, materjalist ja kaunistusvõtetest, teoste väärikusest, eksponeerimisest ja hoidmisest ning kaasaegsest raamivõttestikust.

Aprill

28. aprill
Kunstisõpru võõrustas Liviko muuseum, kus tutvuti lähemalt alkoholivalmistamise saladustega. Räägiti seltsi tulevikuplaanidest ning veedeti meeldiv õhtu koos sõpradega.

Märts

11. märts
Kunstisõbrad kohtusid Niguliste muuseumis, et tutvuda Tarmo Saareti juhtimisel näitusega “Kirikukellad Eestis”. Lisaks andsid väikese kontserdi Tiit Kiik (orel) ja sopran Veera Taleš. Kevadkuu puhul sai iga seltsi liige kingituseks pisikese üllatusmuna.

Jaanuar

7. jaanuar
Toimus esimene seltsi üritus, mille tähelepanu keskpunktis oli Kumu kunstimuuseumi suures saalis avatud näitus “Joan Miró maastikud”.
Kumu direktor Sirje Helme andis ülevaate Miró loomingust ning Kumus olevast näitusest, andes sobiva häälestuse ekskursioonile järgnenud filmi vaatamiseks.