fbpx

Otsing

Avaldatud 27.03.2024 | 16.20

Eesti Kunstimuuseumi teoseid saab näha Vilniuses MO muuseumi näitusel „Meie ei tee seda“

""
MO muuseumi näitus „Meie ei tee seda. Intiimsus, normid ja fantaasiad Balti kunstis“. Foto: Rytis Šeškaitis

9. märtsil avati Vilniuses MO muuseumis näitus „Meie ei tee seda. Intiimsus, normid ja fantaasiad Balti kunstis“. Väljapanekul on esindatud ka valik teoseid Eesti Kunstimuuseumi kogudest.

Näitus „Meie ei tee seda. Intiimsus, normid ja fantaasiad Balti kunstis“ (We Don’t Do This. Intimacy, Norms, and Fantasies in Baltic Art) keskendub soolisuse kujutamisele Balti kunstis 1960. aastatest tänapäevani. Kokku on näitusel eksponeeritud 130 kunstniku 300 teost. Eesti Kunstimuuseumi kogudest saadeti näitusele 25 teost. Näituse kuraatorid on Inga Lāce, Adomas Narkevičius ja Rebeka Põldsam. Näituse kujundasid Laura Linsi ja Roland Reemaa.

Näitusel esitletud teosed ei räägi MO muuseumi direktori Milda Ivanauskienė sõnul vaid sellest, kuidas nõukogude ajal pidi tegelikkus välja nägema, aga ka deklaratiivsete fassaadide taha jäänud alternatiivsetest ideedest, kogukondadest ning elu- ja väljendusviisidest.

Eesti Kunstimuuseumi kogudest pärinevate teostega on näitusel esindatud kunstnikud Olev Subbi, Ludmilla Siim, Enn Põldroos, Jüri Palm, Leili Muuga, Tiit Pääsuke, Ilmar Kruusamäe, Miljard Kilk, Epp Maria Kokamägi, Agu Pilt, Peeter Allik, Ly Lestberg, Anna-Stina Treumund, Sirje Runge, Ülo Õun, Olav Männi, Albert Eskel, Aime Kuulbusch, Edgar Viies, Juta Eskel ja Jaan Toomik.

Näitus jääb avatuks 8. septembrini.