Avaldatud 30.04.2024 | 13.39

Ajakiri Eesti Kunstimuuseumi Toimetised ootab artikliettepanekuid

""
Eesti Kunstimuuseumi Toimetiste number „Sarnasus erinevuses. Balti regionaalse kunstiajaloo perspektiivid“

Ajakiri Eesti Kunstimuuseumi Toimetised ootab 1. juuniks artikliettepanekuid (pikkus 1–2 lk) tuleval aastal ilmuva vabanumbri jaoks.

„Ootame artikleid nii üldisematel museoloogilistel teemadel kui ka konkreetsemalt kunstielu valdkondi ja kunstiteoste uurimist, säilitamist ja eksponeerimist puudutavaid käsitlusi, mis aitavad kas otseselt või kaudsemalt tutvustada ja mõtestada Eesti Kunstimuuseumi kogusid, ajalugu ja missiooni,“ ütles Eesti Kunstimuuseumi Toimetised peatoimetaja Greta Koppel. Lisaks on oodatud lühiartiklid aktuaalsetel muuseumiteemadel, juhtumiuuringud ja näituste, konverentside, uurimis- ja koostööprojektide ülevaated.

Laekunud artikliprojektide hulgast teeb ajakirja toimetuskolleegium valiku hiljemalt 20. juuniks.

Artiklite käsikirju ootab toimetuskolleegium 15. detsembriks. Artikli pikkuseks on 20 000 – 40 000 tähemärki koos tühikutega. Käsikirjad avaldatakse positiivse eelretsensiooni korral. Lühiartiklid eelretsenseerimisele ei kuulu ja nende pikkuseks on maksimaalselt 10 000 tähemärki koos tühikutega.

Artikliettepanekud ja kaastööd tuleks saata meiliaadressile greta.koppel@ekm.ee.

Eesti Kunstimuuseumi Toimetised on kord aastas ilmuv eelretsenseeritav teadusajakiri. Ajakirjas avaldatakse kunstiteaduslikke ja museoloogilisi originaaluurimusi, samuti muuseumikonverentse ja näitusi puudutavaid tekste. Illustreeritud ajakiri on tervikuna eesti- ja ingliskeelne. Ajakirjal on rahvusvaheline toimetuskolleegium.

Ajakirja Eesti Kunstimuuseumi Toimetised peatoimetaja ja 2025. aasta vabanumbri koostaja on kunstiteadlane Greta Koppel.