fbpx

Otsing

Avaldatud 15.03.2022 | 12.14

Eesti Kunstimuuseumi töötajad käisid abis pagulaste vastuvõtukeskuses

Muuseumi haridustöötaja pagulaste vastuvõtu keskuses. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi töötajad on panustanud Tallinnas, Niine 2 asuvas põgenike vastuvõtukeskuses nii kunstitarvete kui ka loovtööde juhendamisega, et pakkuda vaimu turgutavat ja rahustavat tegevust Ukrainast Eestisse saabunud lastele.

Eesti Kunstimuuseum lähetas reedel, 11.märtsil Eestisse jõudnud sõjapõgenike lastele vastuvõtukeskusesse Eesti Kunstimuuseumi haridustöö kuraatorite loodud värvimislehti, värviraamatuid ja värvipliiatseid, et aidata rahustada laste meeli seni, kuni vanemad saabumisega seotud asju ajavad. Reede päeval töötasid vastuvõtukeskuses vabatahtlikena ka Kadrioru kunstimuuseumi haridustöö kuraatorid, pakkudes tuge loovtööde ja käelise tegevuse abil. Kunst töötab naeratuse kaasabil ega vali keeli.

Eesti Kunstimuuseum on ühinenud muuseumideülese kokkuleppega võimaldada Ukraina Vabariigi kodanikel tasuta külastada muuseumi filiaale alates teisipäevast, mil kaovad koroonatõendi piirangud. Tasuta sissepääsu võimaldavad Ukraina sõjapõgenikele kõik riigimuuseumid ja riigi asutatud sihtasutuste muuseumid ning mitmed munitsipaal- ja eramuuseumid. Kõigi algatusega liitunud muuseumide ja näituseasutustega saab tutvuda siin.

Tasuta sissepääsuõiguse tõendamiseks peab olema ette näidata Ukraina kodakondsust tõendav dokument – pass, muu kehtiv reisidokument või Ukraina suursaatkonnast väljastatud isikuandmetega sertifikaat.