fbpx

Otsing

Avaldatud 15.02.2024 | 14.21

Eesti Kunstimuuseumi trükised valiti 2023. aasta kauneimate raamatute hulka

""
Kumu näitustega „Läbi su silmaterade musta kuru“ ja „Kunst antropotseeni ajastul“ kaasnenud samanimelised raamatud. Foto: Helen Melesk

Konkursi „25 kauneimat Eesti raamatut 2023“ võidutööde hulgas on kaks Eesti Kunstimuuseumi väljaannet. Tunnustuse pälvisid Kumu kunstimuuseumi näitustega „Läbi su silmaterade musta kuru“ ja „Kunst antropotseeni ajastul“ kaasnenud samanimelised raamatud.

Raamatus „Kunst antropotseeni ajastul“ avatakse kunsti ja keskkonna suhete uusi vaatenurki ning vaadeldakse, kuidas on kunstnikud keskkonna- ja jätkusuutlikkuse teemadega suhestunud nii minevikus kui ka nüüdisajal. Raamatu kujundas Maria Muuk.

Raamat „Läbi su silmaterade musta kuru“ võtab fookusesse legendaarsete eesti naisgraafikute 1960.–1980. aastate loomingu. Raamat on rikkalikult illustreeritud, sellesse on koondatud oma laadilt, eesmärkidelt ja fookuselt väga erinevad tekstid ning raamatu peamine eesmärk on vaadelda näitusel esitletud graafikute loomingut tänapäeva perspektiivist. Raamatu kujundas Brit Pavelson.

2023. aasta kauneimaid raamatuid saab uudistada Tallinnas Solarise keskuse teisel korrusel RaRa saatkonna juures avatud näitusel. Auhinnad anti üle 9. veebruaril Kirjanike Majas.

25 kauneima Eesti raamatu konkursi eesmärk on kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuurinähtuse väärtustamine. 1956. aastal alguse saanud ja vahepeal soikunud konkursi traditsiooni elustas 1998. aastal Eesti Kujundusgraafikute Liit koostöös Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Rahvusraamatukoguga.

Vaata kõiki konkursside „25 kauneimat Eesti raamatut 2023“ ja „Viis kauneimat Eesti lasteraamatut 2023“ võidutöid siit.