fbpx

Otsing

Avaldatud 03.03.2021 | 09.03

Eesti Kunstimuuseumi veebitunnid rikastavad distantsõpet

Noored Kadrioru Kunstimuuseumis. Foto: Yulia Bogacheva. Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi haridustöötajad on loonud spetsiaalselt üldhariduskoolide õppekava ja distantsõpet täiendavad veebitunnid, mis toovad kunsti reaalajas klassiruumi või õpilaste kodudesse. Veebitunnid on suurepäraseks võimaluseks pakkuda distantsõppe koolipäeva mitmekülgset vaheldust, ühendades erinevaid ainevaldkondi: ajalugu, ühiskonnaõpetust, kunstiõpet ja -ajalugu. Veebitunde saab nii eraldi tellida kui ka kasutada olemasolevaid tunde ainetundide ja distantsõppe täiendamiseks.

Tasulised veebitunnid võimaldavad online-keskkonnas ekraani vahendusel kohtuda muuseumi haridustöö kuraatori või tunnijuhiga, kes tutvustab mitmekülgsete tegevuste läbi mõnda Eesti Kunstimuuseumi filiaali näitust ja väljapanekuga haakuvaid teemasid. Uute veebitundide programmis on näiteks ülevaade Kaljo Põllu loomingust ja vanade eestlaste lugudest ja legendidest näituse „Kaljo Põllu. Mütoloogiline muinasmaailm“ põhjal; tutvumine vanade egiptlaste kultuuri ja hauataguse eluga väljapanekul „Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst“; kohtumine lemmikloomadega kunstiteostel näitusel „Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis“; tutvumine keskaegse Tallinna hiilguse ja ühiskonnakorraldusega Niguliste muuseumi püsiekspositsioonis; pilguheit kunstikoguja salamaailma Mikkeli muuseumi rikkalikus kollektsioonis.

Tellitavad veebitunnid on interaktiivsed, sisaldades lisaks kvaliteetse pildimaterjaliga esitlusele kunstiga tutvumist, elavat arutelu, virtuaalseid mänge ning õpilasi kaasavaid tegevusi. Tunnid kestavad 45 minutit ja nende hind klassile on 65 €. Tunde on võimalik tellida kuni kooliaasta lõpuni ja paljud neist jäävad kättesaadavaks ka edaspidi.

Eesti Kunstimuuseumi haridusspetsialistid on loonud erinevatele kooliastmetele e-tunnid koduõppe ja koolitundide täiendamiseks. Iga e-tund moodustab tervikliku teemat tutvustava komplekti, mis sisaldab rikkalikku pildimaterjali, interaktiivseid ülesandeid, viktoriine, mõistete seletusi ja loovtöid. E-tundidega kaasnevad ka juhendid õpilasele ja õpetajale ning kodutööde saatmise võimalus õpetajale. E-tunnid on tasuta kasutamiseks ning neid saab õpetaja ise klassiga läbida.

Vaata ja telli veebitunde siin.