fbpx

Otsing

Avaldatud 06.05.2020 | 09.11

Eriprogrammi „Kunstnikuga näitusel“ raames vaatleb Vello Vinna näitust kunstnik Liina Siib

Vello Vinna illustratsioonid raamatule "Kas sa tunned seda teed?" (Helvi Jürisson)
Vello Vinna illustratsioonid raamatule "Kas sa tunned seda teed?" (Helvi Jürisson)

Neljapäeval, 7. mail kell 18.00 tutvustab legendaarse graafiku Vello Vinna näitust kunstnik Liina Siib. Sündmus alapealkirjaga „Kas sa tunned seda teed?“ on osa Kumu publikusarjast „Kunstnikuga näitusel“, mis toimub veebiloenguna Kumu Facebook’i lehel. Loengu raames keskendub Siib Vello Vinna varasemale loomeperioodile.

Liina Siib (1963) on õppinud graafikat ja fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias, kus ta töötab alates 2015. aastast graafikaprofessorina. Teda huvitavad inimeste igapäevaelu praktikad ja sotsiaalne ruum. Oma töödes kasutab ta fotograafia ja filmikunsti vahendeid, installatsiooni ja performance’it. 2011. aastal esindas tema projekt „Naine võtab vähe ruumi“ Eestit 54. Veneetsia kunstibiennaalil. Viimaste aastate jooksul on laiemal publikul avanenud võimalus tutvuda tema teostega Riia rahvusvahelisel kaasaegse kunsti biennaalil (RIBOCA) 2018. aastal ning isikunäitustel „Paradiisi poliitika“ Tallinna Kunstihoones 2019. aastal ja „Huldufólk / Varjatud rahvas“ Hobusepea galeriis 2020. aasta alguses.

Retrospektiivnäitus „Vello Vinn. Vastupeegeldused“ on eesti omanäolisema graafiku seni suurim väljapanek, mis toob graafika, eksliibriste, illustratsioonide ja plakatikujunduste fantaasiarikka kujundimaailma näol esile Vinna loomingu mitmekülgsuse ja terviklikkuse. Kunstniku visuaalne maailm põhineb graafikatehnika meisterlikul valdamisel, peenel kujutisekäsitlusel ja teravmeelsetel seostel. Näitamaks Vinna loomingu mõju Eesti kunstis ja visuaalkultuuris, on tema tööd asetatud dialoogi nooremate autorite teostega, millest enamik on loodud spetsiaalselt näituse jaoks. Näitusel osalevad lisaks kuus kunstnikku – Kiwa, Mihkel Kleis, Krista Mölder, Brit Pavelson, Lilli-Krõõt Repnau ja Kristina Õllek –, kes suhestuvad Vello Vinna loominguga kaasaegse kunsti meetodite ja meediumide abil.

Vaata veebiloengut siin.