fbpx

Otsing

Avaldatud 11.05.2021 | 11.02

Esimesel taasavamise nädalal külastas Eesti Kunstimuuseumi üle 3000 kunstisõbra

Publik Kumu kunstimuuseumis. Foto: Eesti Kunstimuuseum
Publik Kumu kunstimuuseumis. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Esimene nädal pärast muuseumi ja kõigi filiaalide taasavamist 4. mail on kulgenud edukalt – kokku külastas eelmisel nädalal muuseumi üle 3000 inimese. Ootuspäraselt on menukaimaks osutunud suurejooneline Madalmaade meistrite näitus “Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu”, mis on avatud Kadrioru kunstimuuseumis.

Kadrioru kunstimuuseumit ja sealset rahvusvahelist näitust külastas taasavamise nädalal üle 1300 inimese. Aktiivset huvi tunti ka teiste filiaalide näituste vastu: tuhatkond huvilist külastas hetkel avatud olevaid Kumu kunstimuuseumi näitusi (reiviteemalist näitust, disaini- ja visuaalkultuuriteemalist näitust ning Eesti kunsti püsiekspositsiooni) ning 500 inimese ringis Mikkeli ja Niguliste muuseumit. Adamson-Ericu muuseum läbib hetkel põhjalikku uuenduskuuri ning avab uue ja põneva näituseprogrammiga oma uksed juunikuus.

Seoses viirusohu ja vabariigi valitsuse nõuetega töötab Eesti Kunstimuuseum ajutiselt 2+2 ja 25% täituvuse põhimõttel. Jätkuvalt on rakendatud tervisemeetmeid külastajate ja personali ohutuse tagamiseks: külastused on muudetud võimalikult kontaktivabaks, kohustuslik on kanda maski ning kohapeal on tagatud desinfitseerimisvõimalused. Muuseumiteenindajatel on luba keelduda teenindamast maski või visiirita külastajaid. Täpsemate meetmetega saab tutvuda kodulehel. Muuseum palub külastajatelt mõistvust ning palub kõigil viirushaiguse sümptomitega või lähikontaktsetel inimestel jääda koju ning külastada muuseumi, kui tervis on taastunud.