fbpx

Otsing

Avaldatud 12.10.2021 | 11.07

Henrik Visnapuu kultuuriauhinna žürii tunnustas Kerttu Palginõmme doktoritööd

Kuraator-koguhoidja Kerttu Palginõmm (PhD). Foto: Eesti Kunstimuuseum

Niguliste muuseumi programmijuht-kuraatori Kerttu Palginõmme doktoritöö pälvis äramärkimise tänavusel Henrik Visnapuu kultuuri- ja kirjandusauhinna konkursil. Žürii tunnustas Palginõmme saksakeelset doktoritööd pealkirjaga „Pracht und Luxus zwischen Brugge und Reval: das Retabel des Marienaltares der Bruderschaft der Schwarzenhäupter“ („Hiilgus ja luksus Brugges ja Tallinnas: Mustpeade vennaskonna Maarja altari retaabel“) silmapaistva kultuuripanuse eest. H. Visnapuu nimelist preemiat antakse välja Eesti kultuuri tutvustavatele kirjandusteostele ja uurimistöödele ning seda annab välja Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides.

Tänavusteks Henrik Visnapuu preemia nominentideks on Sirje Okas Ainso, Hilary Bird, Juhani Püttsepp, Reijo Roos, Leonhard Salman ja Elin Toona. Lisaks Palginõmmele tunnustati äramärkimisega veel Kalju Lepikut ning Endel Uigat.

Henrik Visnapuu nimeline kirjanduspreemia loodi USAs 1952 ja seda anti välja kuni aastani 2007. Seejärel tegevus katkes auhinnafondi loonute surma tõttu. ERKÜ taastas Visnapuu auhinna 2020. aastal, otsustades auhinda välja anda igal teisel aastal ning laiendas auhinna haardeulatust üldisemaks kultuuriauhinnaks. Auhindamisele kuuluvad nii välismaal kui Eestis ilmunud teosed, kuid eelistatud on väliseesti ja/või välisriikides ilmunud Eesti või väliseesti aineline teos (uurimus, sündmus), mis teeb Eesti kultuuri ja/või ajalugu maailmas tuntumaks.