fbpx

Otsing

Avaldatud 29.11.2023 | 17.30

Hispaania suursaatkond toetab näituse „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyst Picassoni“ valmimist

""
Pildil (vasakult) Nicolás Merino Cubillo (Hispaania suursaatkond, esinduse asejuht), Aleksandra Murre (Kadrioru kunstimuuseumi direktor), Sirje Helme (Eesti Kunstimuuseumi peadirektor) ja Guillermo Corral van Damme (Hsipaania suursaadik). Foto: Karel Zova

Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme ja Hispaania suursaadik Guillermo Corral van Damme sõlmisid kolmapäeval, 29. novembril koostöö- ja sponsorluslepingu, mille kohaselt Hispaania suursaatkond toetab näituse „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyst Picassoni“ valmimist.

2024. aasta aprillis avatav näitus tutvustab Hispaania maastikumaali 19. sajandist kuni 20. sajandi alguseni, kui küsimus riigi kuvandist ja kunstnike rollist selle kujundamisel oli erakordselt oluline. Hispaania tuntud meistrite teosed jõuavad Kadriorgu nii suurtest riiklikest muuseumidest nagu Kuninganna Sofia kunstikeskuse muuseum, Kataloonia Rahvuslik Kunstimuuseum, Madridi ajaloo muuseum jt kui ka mitmetest erakogudest. Näitust saadab sisukas kataloog ja mitmekesine publikuprogramm. Näituse kuraatorid on Carlos Alonso Pérez-Fajardo ja Aleksandra Murre.