fbpx

Otsing

Avaldatud 14.12.2021 | 10.49

Ilmunud on ajakiri „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“

Eesti Kunstimuuseumi kirjastuselt on ilmunud ajakiri „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“, mille fookuses on sügisel Kumu kunstimuuseumi 5. korruse galeriis avatud samanimeline näitus. Ajakirja koostajad ja tekstide autorid on Eha Komissarov, Triin Tulgiste ja Tiiu Saadoja, graafilise disaini on loonud Jaan Evart.

Näitus „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ (12.11.2021–09.10.2022) ja sellega kaasnev ajakiri jätkavad Kumu kunstimuuseumi kaasaegsele kunstile pühendatud kümnendinäituste seeriat, mis sai alguse 2018. aastal projektiga „Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]“ (kuraatorid Eha Komissarov ja Anders Härm). Käesolev näitus ja sellega kaasnev ajakiri on eeskätt teose- ja kunstnikukeskne, tutvustades arvukalt nullindatel kunstieluga liitunud autoreid ja vaadeldes üheksakümnendatel startinud kunstnike tegemisi kümnend hiljem. Näituse kuraatorid on Eha Komissarov ja Triin Tulgiste.

Kunstnikud: Avangard, Kaisa Eiche, The Elfriede Jelinek School of English Language, Dénes Farkas, Minna Hint, Villu Jaanisoo, Sandra Jõgeva, Johnson ja Johnson, Edith Karlson, Flo Kasearu, Jass Kaselaan, Alice Kask, Kiwa, Karel Koplimets, Neeme Külm, Marco Laimre, Andres Lõo, Marko Mäetamm, Herkki-Erich Merila, Marge Monko, Eléonore de Montesquiou, Tanja Muravskaja, Naiskunstnike laulu- ja mänguselts Puhas Rõõm, Kristina Norman, Kaido Ole, Taavi Piibemann, Mark Raidpere, Tõnis Saadoja, Jaanus Samma, Ene-Liis Semper, Arbo Tammiksaar, Toomas Thetloff, Jaan Toomik, Anna-Stina Treumund, Sigrid Viir, Jevgeni Zolotko

Värsket ajakirja saab soetada Kumu muuseumipoest ja Eesti Kunstimuuseumi e-poest.

Loe näituse ja sellega kaasnevate sündmuste kohta lähemalt siit.