fbpx

Otsing

Avaldatud 05.10.2020 | 15.06

Ilmunud on näituse “Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst” kataloog

Eesti Kunstimuuseumi kirjastuselt on äsja ilmunud kataloog, mis keskendub Vana-Egiptuse kunstile ja artefaktidele. Kataloog, mis kannab pealkirja “Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst”, ilmus seoses samanimelise näituse avamisega 10. oktoobril Kumu kunstimuuseumi suures saalis. Kataloogis tutvustatakse näitusel eksponeeritavaid esemeid.

Vana-Egiptuse kunst ja kultuuripärand on lummanud inimesi aastasadu. Hieroglüüfide dešifreerimine ja rikkalike panustega hauakambrite uurimine on andnud meile üha rohkem teadmisi egiptlaste elust. Teadmiste lisandudes on hakatud nende kultuuri järjest kõrgemalt väärtustama, aga siiski jääb seda igavikulist tsivilisatsiooni alati saatma salapära.

Suurest huvist Vana-Egiptuse vastu on paljudes maailma muuseumides rajatud Egiptuse muististe kogud. Üks vanemaid ja suuremaid Vana-Egiptuse kunsti kollektsioone asub Museo Egizios Itaalias Torinos. Sealne mitmekülgne kogu sisaldab nii juhuleidudest koosnevaid endisi erakollektsioone kui ka süstemaatilistel väljakaevamistel leitud hauapanuseid ja muumiaid. Üksikuid esemeid leidub ka Eesti muuseumides.

Museo Egizio ja Eesti Kunstimuuseumi ühisnäitus „Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst“ Kumu kunstimuuseumis (10.10.2020–21.03.2021) on esimene nii põhjalik ja suurejooneline Vana-Egiptuse kunsti tutvustus Eestis. Valik näitusel eksponeeritud haruldastest kunstiteostest ja tarbeesemetest leiab kajastamist ka käesolevas raamatus.

Loe näitusest rohkem siin.

Tutvu näitust saatva haridus- ja publikuprogrammiga siin.