fbpx

Otsing

Avaldatud 22.05.2020 | 09.14

Ilmunud on raamat Ando Keskküla loomingust

Raamat "Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus". Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi kirjastuselt on ilmunud põhjalik raamat Ando Keskküla loomingust. Raamat „Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus“ saadab samanimelist retrospektiivset isikunäitust Kumu kunstimuuseumi suures saalis. Näitus on publikule avatud 22. maist 13. septembrini.

Nii näitus kui ka käesolev raamat kuuluvad eesti kunsti klassikute sarja, mis on Kumu kunstimuuseumi kummardus 20. sajandi teise poole märgilistele eesti kunstnikele, kelle looming on suunanud laiemaid protsesse siinses kunstielus.

Muuseumi klassikute sarjas on varem üles astunud Tõnis Vint, Raul Meel, Jüri Okas, Leonhard Lapin ja Andres Tolts. Samas sõprus- ja põlvkondlikus eesti kunsti kontseptuaalsete uuendajate reas oli keskne koht ka maali-, installatsiooni- ja videokunstnikul Ando Keskkülal (1950–2008). Keskküla loomingulist poolt iseloomustasid kuulumine avangardkunsti rühmitusse SOUP ’69 ja hüperrealistlikud maalid, huvi uute tehnoloogiate ja nende mõju vastu meie tegelikkustajule. 1990. aastateks kujunes temast interaktiivse ning interdistsiplinaarse meedia- ja elektroonilise kunsti apologeet Eestis. Keskküla administratiivset võimekust näitas Eesti Kunstnike Liidu juhtimine aastatel 1989–1992 ja Eesti Kunstiakadeemia rektori amet aastatel 1995–2004.

Tutvu teosega siin.