Avaldatud 09.06.2020 | 14.13

Isesõitev buss viib soovijaid taas Kumusse

Kumu isesõitev buss. Foto: Karel Zova

Kumu kunstimuuseumisse pääseb taas isesõitva bussiga, mis liigub marsruudil Kadrioru park – Kumu kunstimuuseum. Buss sõidab Kadrioru pargi kesklinnapoolses servas asuva peatuse ja Kumu parkla vahel kõigil muuseumi lahtiolekupäevadel ehk teisipäevast pühapäevani. Bussisõit on tasuta.

Isesõitva bussi marsruut kulgeb mööda Weizenbergi tänavat Kumuni ning sealt Mäekalda, Koidula ja Poska tänavat mööda tagasi Weizenbergi tänavale. Bussipeatused paiknevad Katharinenthali kohviku ees, Kadrioru kunstimuuseumi kõrval, Kumu juures Weizenbergi ja Mäekalda tänava nurgal ning Miiamilla lastemuuseumi juures. Buss on suureks abiks eakatele, liikumisraskustega inimestele ja väikelastega peredele. Prantsuse firma Navya toodetud buss jõudis Eestisse Taani ettevõtte Holo abiga.