fbpx

Otsing

Avaldatud 19.09.2022 | 09.03

Jätkusuutlike tulevikumaterjalide näitusele paneb punkti mitmekülgne publikuprogramm

Näitus "mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad". Foto: Endel Apsalon

Kuni 25. septembrini on võimalik külastada Adamson-Ericu muuseumis nutika ja jätkusuutliku disaini näitust, kus eksponeeritakse uute tehnoloogiate kaasabil loodud ja tulevikumaterjale kasutavate Eesti kunstnike ja disainerite loomingut. Näituse lõpunädalal toimuvad mitmed publikuüritused, mis on osa ka Disaininädala satelliitprogrammist. 

Näitus „Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad“ uurib eri materjalide ning uute tehnoloogiate kasutamist nüüdisaegsete Eesti kunstnike ja disainerite loomingus. Teiste seas näeb Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsaki interaktiivset ja nutikat kangast, Siim Karro süsiniknegatiivset seenemööblit ning ehtekunstnik Darja Popolitova omapärast loomingut. Näitus kutsub kaasa mõtlema, milline on meie isiklik suhe materjalidesse ning missugust sotsiaalset ja keskkondlikku mõju materjalid avaldavad.

22. septembril kell 17.00 loenguõhtu

Tunnustatud disainerid Kärt Ojavee ja Siim Karro tutvustavad innovaatilisi tulevikumaterjale, mis pakuvad loodussõbralikke alternatiive planeeti saastavatele plastidele ja teistele sünteetilistele materjalidele.

24. septembril kell 12 perehommik

Lastega peredele mõeldud lõbusal ringkäigul tutvustab tunnijuht põnevaid tulevikumaterjale ja tehnoloogiaid. Arutelude ja mängude kaudu õpitakse loodushoiu põhimõtteid. Töötoas parandatakse „nähtava parandamise“ ideed rakendades üks koiaukudega kampsun.

25. septembril kell 13.00 kuraatorituur

Näituse viimasel päeval saab näitust külastada koos kuraatoriga. Tuuri juhib kunstiteadlane Karin Vicente.

Lisaks on lõpunädalal avatud jätkusuutliku disaini töölaud muuseumi kunstikeldris, kus igaüks saab töölehe abil õppida ringmajanduse põhimõtteid ning parandada „nähtava parandamise“ ideed järgides koiaukudega kampsun. Publikuprogrammi sündmustel osalemine muuseumipiletiga. Rohkem infot sündmustest: https://adamson-eric.ekm.ee/publikuprogramm/