fbpx

Otsing

Avaldatud 06.10.2020 | 09.07

Kadrioru kunstimuuseumis alustav publikuprogramm uurib lemmikloomade rolli kunstis ja kultuuris

Zooloog ja zoosemiootik  Aleksei Turovski loeng “Koera loomus”

26. septembril avatud näitusega „Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis“ kaasneb mitmekülgne publikuprogramm, millest leiab nii kunstiloo kursuse kui ka looma- ja keskkonnateemalisi loenguid. Oktoobris ja novembris algab eri sündmusi hõlmav publikuprogramm, mis annab ülevaate, kuidas loomi kultuuris nähakse ja tajutakse ning milline on inimeste suhe lemmikloomadega.

Laupäevaakadeemia temaatilistes loengutes kõnelevad oma ala spetsialistid, kes avavad lemmikloomade rolli ja positsiooni ühiskonnas, inimese suhet loomade ja keskkonnaga ning loomade kujutamist ja suhtumist loomadesse tänapäeva ühiskonna arengu kontekstis. Laupäevaakadeemia loengusarjas astuvad üles zooloog ja zoosemiootik Aleksei Turovski, loomakaitsja Rando Liiva, kunstnik Fideelia-Signe Roots, filosoof Marika Proover ning loomaõiguslased Annika Lepp ja Evelyn Valtin.
Näitusega kaasneval kunstiajaloo lühikursusel kirjeldavad kunstiloolased ja näituse kuraatorid kasside ja koerte kujutamist kunstiloo eri perioodidel. Loengutes käsitletakse kahe paljudele nii lähedase ja armsa looma – koera ja kassi – kujutamist kunstis läbi aegade, pöörates tähelepanu loomakujutiste mitmesugustele tähendustele ning loomadesse ja laiemalt loodusesse suhtumise muutumisele. Kronoloogiliselt üles ehitatud seitsmeosaline kursus tutvustab koera ja kassi kujutamist eri tsivilisatsioonides ja kultuurides ning maailmakuulsaid kunstnikke, keda traditsioonilises kunstiajaloos tuntakse kui madonnade või kõrtsistseenide, natüürmortide või portreede, maastike või laevade kujutajatena.

Näituse kuraatorid on Tiina-Mall Kreem, Anu Allikvee ja Anu Mänd (Tallinna Ülikool). Näitus on avatud 28. veebruarini 2021.

Sündmustel osalemine muuseumipiletiga.
Vaata sündmuste kava ja lisainfot siin.