fbpx

Otsing

Avaldatud 15.12.2020 | 09.22

Kadrioru kunstimuuseumis ootab külastajaid uus muuseumipood ja -kohvik

Kadrioru kunstimuuseumi pood. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Kadrioru kunstimuuseum uuendas käesoleva aasta sügisel oma külastajate ala interjööre, muutes muuseumikülastuse mugavamaks ja terviklikumaks. Uuenduskuuri läbisid muuseumi garderoob, pood ja kassa ning kohvik.

Valgusküllased ja kunstipärased pood ning kohvik avavad külastajatele uksed alates 15. detsembrist. Esimesel avamisjärgsel nädalal ootavad külastajaid arvukad üllatused, sooduspakkumised ja eritooted. Jõulueelne aeg on eriti sobilik meeleolukate ja kaunite kingituste soetamiseks ning koos lähedastega maitsvate hõrgutiste nautimiseks. Neile, kes sel ajal Kadrioru kunstimuuseumisse tulla ei saa, jääb võimalus tellida kinkekomplekte, meeneid ja raamatuid Eesti Kunstimuuseumi e-poest ja Lossikohviku küpsetisi kohviku Facebooki lehe kaudu. Avamise puhul kehtib Kadrioru muuseumipoes sel nädalal 10% soodustus.

Muuseumi lisateenuste – poe ja kohviku – suurt rolli külastajakogemuse kujunemises tõi esile ka Kultuuriministeeriumi sel aastal tellitud uuring. Seetõttu panustas Kadrioru kunstimuuseum just publikualade arendamisse, integreerides need tugevamini muuseumi üldise stiili ja sisuga. Uute ruumide sisekujunduse autoriteks on Mari Kurismaa ja Mari Kaljuste. Tehniliselt nõudlike lahenduste teostajateks on KAR-Grupp AS, IDEE4 Mööblikoda OÜ, Vipline OÜ, Lipuvabrik OÜ, Joonstuudio OÜ ja teised partnerid. Uuenenud ruumis tegutseb nüüd ka uus, lihtsa ja meeldejääva nimega Lossikohvik. Kujunduselementidena kasutatud kunstiteoste reproduktsioonid tutvustavad seda osa välisgraafika kogust, mida püsiekspositsioonis näidata ei saa.