fbpx

Otsing

Avaldatud 12.11.2019 | 17.16

Meistriklass „Grupiportreede avastamine” Kadrioru kunstimuuseumis

"Meistriklassi" läbiviijad Tiina-Mall Kreem ja Linda Kaljundi
Kadrioru

Kadrioru kunstimuuseumis avatud näituse „Ars academica. Tartu Ülikooli kunstikogu“ raames toimuvad valgustuslikud kohtumised grupiportreede ja portreteerimise teemal. Eesti rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud näitusega kaasnevas publikuprogrammis leiab läbi talve aset neli kohtumist.

Kes on pildil, miks on pildil, kellega koos ja kelle kõrval? Kuidas inimesed pildile satuvad? Millist sõnumit „äravalitud“ pildil eraldi ja üheskoos kannavad? Millised on nende võimalused „rääkida“ oma lugu? Mis läheb kaduma, kui me nad unustame? Millised on Eesti tuntuimad grupiportreed? Need on küsimused, millele kunstiajaloolane Tiina-Mall Kreem ja ajaloolane Linda Kaljundi oma grupiportreede meistriklassis vastuseid pakuvad, tuues kuulajateni lood, millest pildid vaikivad.

Meistriklass algab Eesti grupiportreede traditsiooni ülevaatega, jätkub näituse „Ars academica“ peateose – Enn Põldroosi seinapannoo „Universitas Tartuensis“ (1982) – tausta avamisega ning lõpeb meistriklassis osalenute grupiportree loomisega. Meistriklassi viivad läbi näituse kuraatorid ja kunstiloolased Tiina-Mall Kreem (Eesti Kunstimuuseum) ja Linda Kaljundi (Tallinna Ülikool / Kumu kunstimuuseum).

Meistriklassid toimuvad:
N 21.11.2019 kell 19

N 05.12.2019 kell 19

N 19.03.2020 kell 19