fbpx

Otsing

Avaldatud 20.01.2023 | 15.14

Kogude töö käsiraamat MuuWik tõi muuseumikogude arendaja Muuseumiroti

""
Eesti muuseumide aastaauhindade logo. Autor: Erik Teemägi (Putka).

2022. aasta muuseumikogu arendaja Muuseumiroti tiitliga tunnustati Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Linnamuuseumi, Eesti Meremuuseumi, Virumaa Muuseumide ja Pärnu Muuseumi ühistöös valminud veebipõhise kogude töö käsiraamatu MuuWiki loojaid.

MuuWiki koostasid Kersti Kuldna-Türkson Eesti Kunstimuuseumist, Kaie Jeeser ja Madle Uibo Tartu Linnamuuseumist, Piret Pedanik Pärnu Muuseumist, Pilvi Põldma Virumaa Muuseumidest ning Ruth Ristmägi Eesti Meremuuseumist.

“MuuWik on veebikeskkond, kuhu on koondatud kogudega tööks vajalik oskusteave. Teemad on seostatud neid reguleerivate määruste, seaduste ja juhenditega. Keskkond pakub võimalust ka aktiivseks suhtluseks – teemade juurde on võimalik lisada kommentaare ja praktilisi näiteid oma töökogemusest,” tutvustus veebipõhist kogude töö käsiraamatut üks MuuWiki loojatest, Eesti Kunstimuuseumi peavarahoidja Kersti Kuldna-Türkson.

Viimsi Artiumis 19. jaanuaril toimunud Eesti muuseumide aastaauhindade galal jagati Muuseumirotte kümnes kategoorias. Aasta muuseumiarendaja Muuseumiroti tiitli pälvis Eesti Kunstimuuseumi projekt „Rohepööre Eesti Kunstimuuseumis“. Muuseumikogu arendaja tiitlile oli nomineeritud ka Eesti Kunstimuuseumi Kadrioru kunstimuuseumi skulptuurikogu avahoidla. Lisaks tunnustati Kumu kunstimuuseumi Rohelise Muuseumi sertifikaadi saamise eest Rotilõksu eriauhinnaga.