fbpx

Otsing

Avaldatud 18.03.2020 | 10.26

Konrad Mägi eduka näituse teosed jõudsid Itaaliast kodumaale

Näitus "Konrad Mägi. Põhja valgus" Torino Musei Realis. Foto: Karel Zova

Konrad Mägi teosed, mis jäid Torino muuseumis koroonaviiruse kriisi tõttu näituse viimasel nädalal karantiini, on jõudnud tagasi kodumaale. Eesti Kunstimuuseumi ja Torino Musei Reali koostöönäitus „Konrad Mägi. Põhjamaa valgus“ avati 29. novembril 2019 ning aktiivse näitusperioodi jooksul jõudis näitust külastada ligi 30 000 inimest.

Mägi näitust Torinos külastas kokku 29 991 kunstihuvilist ning päevas väisas näitust keskmiselt 366 külastajat. Arvestades, et tegu oli peamiselt kohaliku itaallastest publikuga, kes nägid Mägi teoseid esimest korda, saadi tänu populaarsele näitusele tutvustada ka Eesti kunsti ja kultuuri laiemalt.

Näitus sai palju positiivset vastukaja ka Itaalia meedias: artikleid ja kiitvaid arvustusi ilmus nii suuremates kohalikes päevalehtedes kui ka veebiportaalides ja kunstiväljaannetes. Muuhulgas on näitusele kiitva hinnangu andnud ja Mägi kui kunstnikku Itaalia publikule tutvustanud telekanal Rai ning mainekad kohalikud ajalehed La Stampa, La Reppublica (Torino väljaanne), Corriere della Sera ja Immoderati. Kokku kajastati Konrad Mägi näitust kohalikus meedias üle 50 korra.

Eesti Kunstimuuseumi ning Musei Reali ühistööna valminud näitust kureeris kunstiteadlane ja dramaturg Eero Epner. Enam kui poolesajast maalist, portreest ja visandist koosnev väljapanek on kunstniku üks suuremaid seniseid isikunäitusi Euroopas. Eksponeeritavad teosed pärinevad Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudest, Enn Kunila ja Peeter Värniku erakollektsioonidest ja Eesti Üliõpilaste Seltsi ning Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse kunstikogust.

„Musei Reali äärmiselt kõrgetasemeline programm ja väga professionaalne organisatoorne pool asetavad Mägi loomingu kontekstidesse, kuhu seda polnud sada aastat võimalik panna. See rikastab nii Eesti kui ka Euroopa kunstiajalugu,“ kommenteeris Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme.