fbpx

Otsing

Avaldatud 25.01.2022 | 10.39

Konrad Mägi näitus Soomes lõppes edukalt, kogudes palju külastusi

Konrad Mägi. (1878–1925). Meditatsioon (Maastik daamiga). 1915–1916. Õli. Eesti Kunstimuuseum

Konrad Mägi loomingu näitus Soomes, Espoos, EMMA muuseumis osutus väga populaarseks ning pälvis palju head vastukaja nii kohalikus meedias kui ka näitusi külastanud soomlastelt.

Kokku külastas näitust näituseperioodil 52 214 inimest, mis on eriti hea tulemus, arvestades ka koroonaolukorda. Suur hulk külastajaid väisas näitust veel ka viimastel nädalatel. Järgmisena liigub näitus edasi Kopenhaagenisse.

Väljapanek viis vaatajad 20. sajandi alguse ühe mõjukama Eesti kunstniku ainulaadsesse ja värviküllasesse maailma. Konrad Mägi (1878–1925) oli Eesti kuldaja maalikunsti üks olulisemaid esindajaid, kuid rahvusvaheline huvi tema kunsti vastu on tärganud alles nüüd. EMMA kunstimuuseumi juhataja Pilvi Kalhama kureeritud näitusel „Konrad Mägi. Maalikunsti müstika“ oli väljas erakordselt suur osa kunstniku säilinud töödest ‒ ligi 150 ‒, lisaks loodusmaalidele on esil ka tema portreemaali paremik. Näitus rõhutas Mägi väljendusvõimet, modernistlikku erakordsust ja imelist koloristiannet. Väljapanek oli rühmitatud terviklikeks osadeks, mis keskenduvad kunstniku karjääri algusajale, mõjuvatele portreemaalidele ja rohketele loodusvaadetele nii Soomest, Norrast, Eestist kui ka Itaaliast.

EMMA muuseumi direktor Pilvi Kalhama, kes oli ka Mägi näituse kuraatoriks, rõõmustas näituse vastukaja ja populaarsuse üle. “Tegu oli ühe huvitavaima projektiga, mida olen kureerinud ja produtseerinud,” kommenteeris Kalhama. Näitusega kaasnes ka Pilvi Kalhama koostatud Mägi elu käsitlev ja tema teoseid uuest vaatepunktist analüüsiv kunstiraamat.