fbpx

Otsing

Avaldatud 21.12.2021 | 11.54

Koolivaheaja tegevused Adamson-Ericu muuseumis

Adamson-Ericu muuseumi püsinäitusel on valminud kunstniku põnevast loomingust inspireeritud tegevusleht peredele. Ülesanded selles on mõeldud erinevas vanuses lahendajale alates 6-7-aastastest ja lõpetades vanaemade-vanaisadega.

Tegevuslehelt leiab nii lastele suunatud ülesandeid kui ka neid, mida teha koos vanematega. Tegevuslehe abil saab näitusel ringi uudistada ja kunstniku loomingut paremini tundma õppida. On otsimise, nuputamise, võrdlemise, tööde vaatlemise ja joonistamise ülesandeid. Näiteks on selles ülesanne, kus läbi värviraami tuleb avastada Adamson-Ericu maale ja leida üles värvitoonid, mida kunstnik on kasutanud ning ülesanne, milles tuleb leida näituselt teatud Adamson-Ericu tarbekunstiesemed ja ära tunda materjalid, millest need tehtud on.

Lisaks saab tegevuslehest teada, kellel palus Adamson-Eric vahel kinnisilmi joonistada ja miks ta pidi ümber õppima vasaku käega joonistama. Mõlemat joonistamisviisi saab töölehes ise proovida ja vaadata, kuidas välja tuleb. Kohapeal kasutamiseks mõeldud tööleht on tasuta ja seda saab muuseumi kassast.