fbpx

Otsing

Avaldatud 04.01.2023 | 09.02

Kumu blogi läbis uuenduskuuri

Uuendatud Kumu blogi. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Kumu kunstimuuseumi blogi läbis uuenduskuuri ning ootab lugema intervjuusid, nädala teoste tutvustusi, kokkuvõtteid vestlusõhtutest ja loengutest ja muust muuseumitööga seonduvast. Blogi sai arenduse tulemusel uue visuaalse identiteedi ja ülesehituse. Viimane kujundati lihtsamaks, et kunstihuvilisel lugejal oleks võimalikult kerge lehel orienteeruda ning tutvuda muuseumi igapäevatöö, sisutegevuste ja kogudega.

Erinevalt eelmisest ajaveebist, on uues blogis võimalik lugeda artikleid ja pildipostitusi ka erinevate rubriikide kaudu, milleks on: „Intervjuu“, „Tagasivaade“, „Kumu avastab“, „Kumus toimub“ ning „Nädala teos“. Viimase näol on tegemist iga nädal ilmuva rubriigiga, kus tutvustatakse üht valitud kunstiteost Eesti Kunstimuuseumi kogudest või mõnda kunstiteost hetkel Kumus eksponeeritud näituselt. Teiste teemade alt leiab sealhulgas spetsiaalselt tehtud intervjuusid näituste kuraatorite ja kunstnikega, Kumu Dokumentaali ja näituste publikuprogrammide tutvustusi, erinevaid vestlusi ja loenguid, mis on muuseumi programmis aset leidnud või ka vabamas vormis tekstimaterjali, nagu nt Kumu töötajate reportaaže välisvisiitidest teistesse muuseumidesse ja näitusepaikadesse. Kui varasemalt domineeris blogi kujunduses Kumu enda tunnusvärv oranž, siis värskes kujunduses näeme mustvalget minimalistlikku disaini.

Loe värskendatud Kumu blogi siin

Kumu blogi loodi 2016. aastal Maarin Ektermanni ja Triin Tulgiste poolt ning selle üheks oluliseks ambitsiooniks oli tutvustada kunstimuuseumi toimimise nn „köögipoolt“ siinsele publikule. Blogi eesmärgiks on olla muuseumi virtuaalne häälekandja, programmi ja tegevuste mõtteline laiendaja – see tegeleb otseselt või kaudselt nende nähtuste, teemade ja küsimustega, mida muuseum igapäevaselt oma näituste- ja publikuprogrammide kaudu mõtestab. Seetõttu võib selle üheks eesmärgiks pidada sealjuures ka muuseumi nähtavuse edendamist kohalikul kultuurimaastikul.

Blogi sihtpublikuks pole pelgalt vaid kunstiringkond, vaid kõnetada ka laiemat kultuurihuvilist publikut. Selle taustal püüab muuseum arvesse võtta seda, mis ümbritsevas ühiskonnas  toimub. Näiteks on käsitletud erinevaid keskkonnateemasid ja seda, milline võiks olla üks kestlik muuseum; samuti on uuritud sotsiaalse jätkusuutlikkuse temaatikat teiste rahvusvaheliste muuseumide näitel (nt publiku- ja haridustöös).

Blogi tulevikuplaanideks on jätkata muuseumi tegevuste mõtestamist ning tutvustamist publikule, võttes sealjuures arvesse nii laiemaid ühiskondlikke protsesse kui ka arenguid kohalikul ja rahvusvahelisel kunstiväljal. 2023. aasta alguses on plaanis avaldada intervjuu teamLab’i kunstirühmitusega ja temaatiline artikkel, mis on inspireeritud näitusest „Maastikumaali geoloogia“.