fbpx

Otsing

Avaldatud 15.09.2022 | 09.04

Kumu jalakäijate tunnelis avati TAB 2022 satelliitnäitus

Ingvar Toomas Heamägi. Nimetu. Foto. 2014

14. septembrist saab Kumu kunstimuuseumi jalakäijate tunnelis näha Ingvar Toomas Heamägi fotonäitust, mis on osa Tallinna arhitektuuribiennaali satelliitprogrammist.

“Vaikne mägi” on Ingvar Toomas Heamägi lavastuslik dokumentaalprojekt, mis keskendub Lasnamäe, kui universaalse tegevuspaiga, elukeskkonna olemusele ja kaduvusele. Sellesarnast võib kogeda nii Õismäel, Mustamäel, Tartu Annelinnas, aga ka Lätis, Leedus ja Ukrainas. Jäädvustades stereotüüpseid arusaamu paneelrajoonidest, elanikest ja tühjusest, tuleb peidust välja elu ilu ja valu.

Teosed on ajakohased oma käsitlusega sõjast, täpsemalt sõja algusest Donbassis 2014. aastal (näitusefotode jäädvustamise aeg). Näituse “Vaikne mägi” asukoht – Kumu jalakäijate tunnel – on samaaegselt nii ühenduslüli Lasnamäe ja Kadrioru vahel, kultuurikants kui ka pommivarjend. 12 fotost ja videoinstallatsioonist/filmist koosnev näitus on osa Eesti ühe olulisema arhitektuuri-kultuurilise sündmuse Tallinna arhitektuuribiennaali (TAB 2022) avalikust programmist. Näituse külastamine on kõigile tasuta.

TAB 2022 peateema on „Söödav; Ehk arhitektuurne ainevahetus”ning kuraatoriteks Areti Markopoulou (Hispaania) ja Lydia Kallipoliti (USA).