fbpx

Otsing

Avaldatud 11.09.2023 | 14.05

Kumu konverents uurib keskkonnakaitse ja kultuurivormide uusi vaatenurki

""
Näitus „Kunst antropotseeni ajastul“ Kumu kunstimuuseumis. Foto: Rait Tuulas

14. septembril Kumu kunstimuuseumi auditooriumis ja 15. septembril Tallinna Ülikoolis toimuval Kumu konverentsil uuritakse, kuidas viimase aja teaduslikud arutelud ja loomepraktikad on muutnud vaadet kultuuri ja keskkonnakaitse kokkupuutepunktidele Ida- ja Põhja-Euroopas. 

Konverentsil „Keskkonnakaitse ja kultuurivormid Ida- ja Põhja-Euroopas – uusi vaatenurki“ käsitlevad eri valdkondade teadlased ja kunstnikud selliseid teemasid nagu keskkonnakaitse ja aktivismi globaalne ajalugu, põlisrahvad ja -kultuurid, soolisuse, spirituaalsuse ja looduskaitse suhted ning kunsti-, kirjandus- ja kultuuripraktikate rolli nendes valdkondades.

Konverentsi eesmärk on luua võimalusi riikide- ja valdkondadevahelisteks võrdlusteks, mis seovad erinevaid kultuure ja žanre (visuaalkultuur, kirjandus jne) ning ulatuvad kaugemale nn metodoloogilise rahvusluse seatud piiridest. Kuidas on teadmised ja tavad levinud eripiirkondade ja sotsiaal-poliitiliste režiimide vahel? Kuidas mõtestada praeguse dekoloniseerimislaine taustal Ida ja Lääne suhteid ning Põhjamaade ja Ida-Euroopa suhteid põlisrahvastega?

Konverents toimub inglise keeles. Registreerimistähtaeg on teisipäeval, 12. septembril.

Tutvu konverentsi programmiga Kumu kunstimuuseumi leheküljel.

Registreerimisvormi leiab siit.